'
Читаєте зараз
Головна редакторка Заборони отримала премію з міжнародної журналістики та прав людини

Головна редакторка Заборони отримала премію з міжнародної журналістики та прав людини

Yevheniia Kostina
Катерина Сергацкова. Фото: Іван Чернічкін / Заборона
  • Українська журналістка Катерина Сергацкова удостоєна відзнаки американського університету.
  • Разом з нею визнання отримав іранський журналіст-розслідувач.
  • За словами професора Кента Вілкінсона, ключові рішення, які впливають на майбутнє, не можуть відбуватися без інформації з полей.

Кафедра журналістики та креативних ЗМІ в Техаському технічному університеті нагородила головну редакторку Заборони Катерину Сергацкову та іранського журналіста-розслідувача з Persian Service Voice of America Масіха Алінеджада премією з міжнародної журналістики та прав людини.

Заборона розповідає про вручення нагороди.


Катерина Сергацкова: свобода слова має бути захищеною

Незалежне українське видання Заборона працює вже п’ять років. За цей час на сторінках медіа піднімалося багато питань про права людей та захист тварин, пояснювалися соціальні та культурні явища — за допомогою тексту, фотографії та відео. Велика війна не поміняла поглядів та акцентів, але більше їх загострила.

Свобода слова, сказала під час виступу головна редакторка Заборони, повинна бути захищена законом та діями, адже це не те, що ви можете сприймати як належне.

«Журналістика допомагає людям вносити зміни — змінювати себе, навколишній світ, правила, на краще. Іноді люди можуть реагувати на [нашу] роботу з гнівом або навіть з ненавистю. Але одного дня вони розуміють, що ти маєш рацію. Зміни не можуть відбутися в закритій банці. Ми повинні говорити про складні речі і говорити з людьми, які нам не подобаються. Але оскільки ми люди, ми можемо змінити щось словами, а не зброєю», — зазначила Катерина Сергакова у своєму зверненні до університету та студентів.

Читати більше новин в Telegram

Головна редакторка Заборони присвятила нагороду українським журналістам, які жертвують своїм життям та здоров’ям для репортажів з фронтової лінії.

«Світ вже рік слідкує за нелегальною та нелюдською війною Росії на Україну. Ми бачили, що це впливає на весь світ, але не настільки екстремально, як страждання українського народу та спустошення прекрасної країни. Ми покладаємось на журналістів та новинні організації, які стикаються з труднощами та серйозною небезпекою, щоб інформувати світ про те, що відбувається в Україні. Ключові рішення, які впливатимуть на майбутнє військового конфлікту та самої України, не можуть бути прийняті без інформації з полей, яку ми регулярно отримуємо з таких джерел, як Катерина Сергацкова та Заборона Медіа. Ми глибоко цінуємо ці зусилля і милуємося вашою хоробрістю», — заявив професор Кент Вілкінсон, директор Інституту іспаномовного та міжнародного спілкування в Техаському університеті. 

Раніше Заборона розповідала про роботу Фонду 2402, що був створений для підтримки та безпеки журналістів, які працюють в зоні бойових дій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій