Читаєте зараз
Google запустить застосунок для зберігання квитків і карток. Він буде доступний і в Україні

Google запустить застосунок для зберігання квитків і карток. Він буде доступний і в Україні

Markiian Oliiarnyk
  • Google Wallet має з’явитися спочатку у 40 країнах.
  • Застосунок буде тісно інтегрований з іншими продуктами компанії, зокрема Google Maps.
  • У ньому можна буде зберігати банківські і подарункові картки, квитки, документи тощо.

Американський техногігант Google оголосив про початок запуску оновленого застосунку Wallet. Раніше він слугував просто як платіжна NFC-система, тепер його трансформували у цифрову екосистему, яка нагадує суміш Google Pay й української «Дії».

Заборона розповідає про оновлений мобільний застосунок від компанії Google.


Google Wallet: особливості програми

Застосунок автоматично з’явиться на смартфонах з операційною системою Android у низці у низці країн світу, зокрема і в Україні, пише The Verge. У більшості з них він має замінити всім відомий Google Pay, але у США та Сингапурі мають зберегтися обидві програми. 

«Компанія розпочала [18 липня 2022 року] запуск Wallet у 39 країнах, і він стане доступним для усіх користувачів протягом кількох днів», — заявила речниця компанії Google Чайті Сен.

Країни, в яких має з’явитися Google Wallet. Інфографіка: Google

Wallet був презентований на заході Google I/O 2022 як застосунок для зберігання карток. При чому не лише кредитних чи дебетових, як це було в Google Pay, а й інших цифрових карток, а саме:

  • магазинні бонусні картки;
  • електронні квитки;
  • електронні проїзні на транспорт;
  • е-документи (як у нас у «Дії», наприклад, ID-картка або водійське посвідчення тощо);
  • цифрові ключі;
  • сертифікати про вакцинацію. 

Що цікаво, це вже не перша ітерація Google Wallet. Ще у 2011 році це був просто платіжний застосунок для безконтактної оплати. в яку потім насували додаткових функцій, як-от однорангові грошові перекази тощо. У 2018 році Google об’єднав його з Android Pay, так утворився Google Pay. Тепер компанія повертає його, але вже у подобі відкритої цифрової екосистеми, яка має полегшити користування.

Наприклад, очікується, що Wallet буде інтегрований з Google Maps: якщо додати е-проїзний до застосунку, то під час перегляду маршрутів на мапах буде показуватися, скільки грошей залишилося на цифровій карті і чи вистачить їх, щоб доїхати до однієї чи іншої точки. Або ж можна буде просто через Google Maps поповнити баланс на проїзному з банківської карти, збереженої у Wallet.

Раніше Заборона розповідала про розслідування Єврокомісії щодо Apple Pay на предмет порушення компанією антимонопольного законодавства ЄС.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору