'
Читаєте зараз
Google запустить застосунок для зберігання квитків і карток. Він буде доступний і в Україні

Google запустить застосунок для зберігання квитків і карток. Він буде доступний і в Україні

Markiian Oliiarnyk
  • Google Wallet має з’явитися спочатку у 40 країнах.
  • Застосунок буде тісно інтегрований з іншими продуктами компанії, зокрема Google Maps.
  • У ньому можна буде зберігати банківські і подарункові картки, квитки, документи тощо.

Американський техногігант Google оголосив про початок запуску оновленого застосунку Wallet. Раніше він слугував просто як платіжна NFC-система, тепер його трансформували у цифрову екосистему, яка нагадує суміш Google Pay й української «Дії».

Заборона розповідає про оновлений мобільний застосунок від компанії Google.


Google Wallet: особливості програми

Застосунок автоматично з’явиться на смартфонах з операційною системою Android у низці у низці країн світу, зокрема і в Україні, пише The Verge. У більшості з них він має замінити всім відомий Google Pay, але у США та Сингапурі мають зберегтися обидві програми. 

«Компанія розпочала [18 липня 2022 року] запуск Wallet у 39 країнах, і він стане доступним для усіх користувачів протягом кількох днів», — заявила речниця компанії Google Чайті Сен.

Країни, в яких має з’явитися Google Wallet. Інфографіка: Google

Читати більше новин в Telegram

Wallet був презентований на заході Google I/O 2022 як застосунок для зберігання карток. При чому не лише кредитних чи дебетових, як це було в Google Pay, а й інших цифрових карток, а саме:

  • магазинні бонусні картки;
  • електронні квитки;
  • електронні проїзні на транспорт;
  • е-документи (як у нас у «Дії», наприклад, ID-картка або водійське посвідчення тощо);
  • цифрові ключі;
  • сертифікати про вакцинацію. 

Що цікаво, це вже не перша ітерація Google Wallet. Ще у 2011 році це був просто платіжний застосунок для безконтактної оплати. в яку потім насували додаткових функцій, як-от однорангові грошові перекази тощо. У 2018 році Google об’єднав його з Android Pay, так утворився Google Pay. Тепер компанія повертає його, але вже у подобі відкритої цифрової екосистеми, яка має полегшити користування.

Наприклад, очікується, що Wallet буде інтегрований з Google Maps: якщо додати е-проїзний до застосунку, то під час перегляду маршрутів на мапах буде показуватися, скільки грошей залишилося на цифровій карті і чи вистачить їх, щоб доїхати до однієї чи іншої точки. Або ж можна буде просто через Google Maps поповнити баланс на проїзному з банківської карти, збереженої у Wallet.

Раніше Заборона розповідала про розслідування Єврокомісії щодо Apple Pay на предмет порушення компанією антимонопольного законодавства ЄС.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій