Читаєте зараз
ГУР України показало, «звідки на Білорусь готували напад», а головне — хто

ГУР України показало, «звідки на Білорусь готували напад», а головне — хто

Ilona Kivva
Автор:
Путін і Лукашенко — воєнні злочинці
 • Українська розвідка здобула документи, які свідчать, що Росія готувалася напасти на Білорусь у 2020 році.
 • Причиною стали масові протести після перевиборів Лукашенка.
 • Наступати РФ збиралася під приводом військових навчань.

Після президентських виборів у Республіці Білорусь 9 серпня 2020 року у країні почалися масові протести та страйки на підприємствах, найбільшими в історії країни. Допомогти Олександру Лукашенку збиралася Російська Федерація: за планом, дуже схожим на сценарій Януковича, самопроголошений президент Білорусі мав звернутися до Володимира Путіна з прохання про військову допомогу. Тоді б і почалося вторгнення.

Заборона розповідає про дані Головного управління розвідки Міністерства оборони України щодо планів РФ вдертися у ще одну «братню» країну.


Сценарій Януковича: план Москви з поглинання Білорусі

Російська Федерація мала план вторгнення у Білорусь після спалаху найбільших в історії республіки протестів у серпні 2020 року на фоні чергового приходу до влади Олександра Лукашенка шляхом можливої фальсифікації виборів, доповіли у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Так, українська воєнна розвідка здобула документи, які свідчать, що Росія проводила підготовку першої танкової армії для захоплення території Білорусі. За сценарієм, вторгнення мало проводитися під прикриттям спільних військових навчань з армією Білорусі у відповідь на масові протести прихильників Світлани Тихановської у великих містах республіки.

«При подальшій ескалації ситуацій найбільш вірогідний сценарій, при якому президент Білорусі Олександр Лукашенко звернеться по військову допомогу до Російської Федерації, у тому числі для наведення “конституційного порядку” в країні», — зазначається у розсекреченому українською розвідкою документі під назвою «Легенда до задуму».

Читати більше новин в Telegram

Удар мав бути завданий з боку Смоленської області, куди Росія попередньо перекинула б необхідні підрозділи під виглядом навчань «Кавказ-2020».  Загарбники розробили навіть надуманий привід про загрозу Заходу й подали це так: напад на Білорусь — це превентивний удар, аби не дати країнам Заходу захопити республіку і вийти на західні кордони Росії. Це дозволило б уникнути регіональної та широкомасштабної війни з країнами-членами НАТО.

До інформаційних об’єктів, на яких Росія планувала здійснювати тиск своїми пропагандистськими силами, аби виправдати напад, віднесли:

 • військово-політичне керівництво та опозиційні партії країн Прибалтики і Східної Європи;
 • населення Білорусі, країн Прибалтики й Східної Європи;
 • опозиційні групи Білорусі.

В кінці документа підбивається загальна ідея всієї інформаційно-психологічної кампанії агресора: «Виконанням комплексу заходів з приховування, дезінформації та реалізації легенди прикриття переконати противника у перегрупуванні з’єднань та військових частин армії на території Смоленської області для участі у планових спільних оперативних навчаннях “Кавказ-2020”».   

У складі першої танкової армії РФ мали бути задіяні 18 різних підрозділів:

 • один орган управління;
 • дві дивізії;
 • сім бригад;
 • два окремі полки;
 • два окремі батальйони;
 • одна окрема рота;
 • три окремі військові частини.

Раніше Заборона розповідала про дані української розвідки щодо вищого військового командування російської армії, що відповідає за вторгнення в Україну.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій