Читаєте зараз
Херсонський сценарій: який сенс у рейдах російських добровольців на територію РФ

Херсонський сценарій: який сенс у рейдах російських добровольців на територію РФ

Svitlana Hudkova
  • Бійці легіону «Свобода Росії», «РДК» та «Сибірського батальйону» вже більше тижня ведуть бої на території Курської та Бєлгородської областей.
  • Добровольцям, за даними DeepStateMap, вдалося взяти під контроль чотири прикордонні населені пункти. Операція триваює.
  • Наразі просування російських добровольчих формувань невелике, але сам факт цього має велике значення в інформаційному та політичному плані.

Первинна мета російських добровольців — допомогти ЗСУ перемогти у війні, а друга — демонтаж путінської влади. В майбутньому ж такі рейди дозволять створити на території Росії сіру зону з метою формування плацдарму для подальшого наступу.

Заборона. розповідає про плани російських добровольців та про те, який з цього зиск Україні.

Курськ, Бєлгород: що дають атаки добровольців 

Російські добровольчі формування діють на території РФ невеликими силами, тому говорити про значні просування навряд чи можливо. Та разом з тим, війська прорвали російський кордон і вже більше тижня знаходяться на ворожій території, попутно беручи під контроль населені пункти. І це має велике значення саме в інформаційному плані, каже в коментарі Забороні військовий оглядач Денис Попович.

«Ці рейди демонструють, що попри всі запевнення, влада Путіна не здатна забезпечити безпеку своїх громадян. Жителі цих регіонів це відчули. В ж політичному плані — це перенесення війни на територію ворога. Росіяни починають розуміти, що таке бойові дії», — пояснює експерт.

Читати більше новин в Telegram
Прапори Сибірського батальону і РДК в селі Козинка Російської Федерації. Фото: Сибірський батальйон/Telegram

А от військове значення, цього рейду поки що неоднозначне, додає військовий оглядач. «З одного боку, ми не бачимо глибоких просувань, а це в принципі не робить необхідним зняття окремих частин ЗС РФ з фронту і не має великого впливу на фронт. З другого боку росіяни втрачають контроль над населеними пунктами в прикордонні. А це своєю чергою повертає нас до політичного та інформаційного аспектів цього рейду», — сказав Попович.

«Свобода Росії», «РДК», «Сибірський батальйон»: чого досягли у РФ 

Водночас лідери російських добровольчих формувань рапортують про успішне досягнення військових цілей під час рейдів у Бєлгородську та Курську області. За словами представника легіону «Свобода Росії» (РЛС) Олексія Барановського у ході пресконференції, російським добровольцям вдалося зірвати новий наступ окупаційної армії Росії.

«Наша операція зірвала ці плани. У військовому сенсі вони були змушені перекидати значні сили з-під Куп’янська для утримання Бєлгородської та Курської областей. Фактично ми зірвали плани наступу армії Росії», — висловився він.

Барановський також поділився даними про втрати ворога: 651 — вбиті, 908 — поранені, 37 — потрапили до полону. Крім того, знищено 121 одиницю техніки.

Зважаючи на те, що допомога українській армії перемогти у війні — це першочергове завдання для добровольчих російських формувань, то успіхи доволі значні. Проте основною метою є повалення путінського режиму.

«Друга мета — продовжити наш визвольний похід, поставити прапор РДК над стіною, над білим будинком і деконструювати режим, який душить нашу батьківщину, це наша мета, ми будемо до неї йти навіть після перемоги у цій війні, для РДК війна продовжиться», — сказав командир «Російського добровольчого корпусу» Денис Нікітін. 

Наступ добровольців у РФ: що це дає ЗСУ

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, згадуючи рейди РДК та РЛС на початку червня 2023 року, каже, що то було розігрівом. Зараз же всі ці процеси вказують на те, що дані формування створюють у прикордонні РФ своєрідну сіру зону.

Він нагадав, що подібний сценарій українські військові відпрацьовували на лівобережжі Херсонщини. «Висадки українських ДРГ з часом призвели до того, що на лівому березі виникла ‘сіра зона’, яка через якийсь час забарвилася в колір плацдармів, одним з найбільш відомих з яких є плацдарм у Кринках», — розповів Коваленко.

Знищення БРМ-1К в районі Горьковского Бєлгородскої області. Відео: Сибірський батальйон/Telegram

Те ж саме наразі відбувається в Курській та Бєлгородській областях. «Для чого? Для того, щоб вона перетворилася з часом на плацдарм. І, зауважу, що одні тільки Кринки, маленьке село, але створюють такий тиск на лівому березі, що вся група військ ‘Дніпро’ стагнує, а Путін неодноразово переконує плебс, що в ринках у РВВ тільки санітарні втрати і взагалі, ґринки давно під контролем армії Росії! Хочете почути від Путіна незабаром щось на кшталт ‘У нас під Козином тільки санітарні втрати!’, ‘Наші війська повністю зачистили Грайворон!’? Почуєте», — заявив військовий експерт.

Раніше Заборона розповідала про наслідки ударів українських дронів по російських нафтобазах і заводах. Ефект від них набагато кращий, ніж очікувалося.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій