'
Читаєте зараз
Хімічна кастрація за рецидив. У Пакистані ухвалили «негуманне» покарання для серійних ґвалтівників

Хімічна кастрація за рецидив. У Пакистані ухвалили «негуманне» покарання для серійних ґвалтівників

Markiian Oliiarnyk
Пакистанський ґвалтівник
  • Парламент Пакистану дозволив робити хімічну кастрацію серійних ґвалтівників, а також ґвалтівників-рецидивістів.
  • Новий закон також передбачає смертну кару для учасників групових зґвалтувань.
  • У Пакистані до відповідальності притягують менш ніж 3% секс-злочинців.

У Пакистані прийняли новий закон про боротьбу із сексуальним насильством, який передбачає хімічну кастрацію для серійних ґвалтівників. Групове насилля каратиметься смертною карою. Рішення ухвалили у відповідь на протести з вимогами забезпечити справедливість для жертв злочинів сексуального характеру. Натомість в Amnesty International засудили прийняття цього закону, назвавши його «жорстоким та негуманним».

Заборона розповідає про хімічну кастрацію та інші положення нового пакистанського закону про боротьбу із сексуальним насильством.


Закон про хімічну кастрацію в Пакистані

Парламент Пакистану 17 листопада 2021 року прийняв новий закон про боротьбу зі зґвалтуваннями, пише CNN. Він передбачає прискорення процесу розгляду справ, пов’язаних із сексуальним насильством, а також запровадження суворіших покарань. 

Новий закон, який уже набув чинності, дозволяє проводити хімічну кастрацію для секс-злочинців, засуджених за численні або повторні зґвалтування. А злочинцям, що брали участь у груповому зґвалтуванні, тепер загрожуватиме смертна кара або довічне ув’язнення.

Також зазначається, що уряд повинен створити спеціальні суди для прискорення розгляду справ про зґвалтування, щоб вони розглядалися швидко, «бажано протягом чотирьох місяців».

Читати більше новин в Telegram

Як пише CNN, у Пакистані за останні кілька років кількість зґвалтувань жінок і дітей зросла у кілька разів, що спровокувало великий суспільний резонанс. По всій країні пройшли масові протести з вимогами забезпечити справедливість для жертв сексуального насильства.

Протестувальники вимагають ефективної боротьби з ґвалтівниками та справедливості для жертв сексуального насильства, 17 вересня 2020 року. Лахор, Пенджаб, Пакистан. Фото: Rana Sajid Hussain/Pacific Press/LightRocket via Getty Images

За даними некомерційної організації War Against Rape, пакистанські суди виносять справжні вироки менш ніж 3% ґвалтівників у країні.

Хімічна кастрація серійних ґвалтівників

Хімічна кастрація — це процес введення в організм спеціальних препаратів, які пригнічують вироблення статевих гормонів, знижують лібідо та позбавляють можливості займатися сексом. Як законний метод покарання її практикують У Польщі, Чехії, Південній Кореї та деяких штатах США.

У міжнародній правозахисній організації Amnesty International новий закон назвали «жорстоким і негуманним» і зазначили, що він порушує міжнародні та конституційні правові зобов’язання Пакистану. До того ж, на думку організації, такий новий метод покарання буде неефективним у боротьбі із сексуальним насильством. 

«Замість того, щоб посилювати покарання, влада повинна розв’язати серйозні проблеми в системі кримінального правосуддя, яка не спроможна забезпечити справедливість для жертв. Хімічна кастрація ніяк не вирішить проблему при наявності недостатньо сильної поліції та некваліфікованих слідчих», — йдеться у заяві Amnesty International.

Правозахисники наголосили, що новий закон про боротьбу зі зґвалтуваннями конфліктує з раніше прийнятим у 2021 році законом, який криміналізує жорстоке, негуманне та таке, що принижує гідність, поводження з ув’язненими особами.

Раніше Заборона розповідала про нові деталі зґвалтування учениці у Кривому Розі на випускному, а також про те, як слідчі намагалися двічі закрити справу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій