'
Читаєте зараз
Зґвалтування на випускному в Кривому Розі: справу відкрили втретє

Зґвалтування на випускному в Кривому Розі: справу відкрили втретє

Markiian Oliiarnyk
Зґвалтування на шкільному випускному в Кривому Розі. Історія, яку слід знати усім
  • Під час подачі заяви про зґвалтування вчителем, випускниці у поліції порадили… одружитися з ґвалтівником.
  • Попри докази і показання дівчини, вчителя за майже пів року викликали на допит лише один раз.
  • Слідчі призначали дівчині безліч експертиз — зокрема, і такі, що не мають стосунку до слідства.

У червні 2021 року в Кривому Розі вчитель зґвалтував ученицю під час шкільного випускного. Попри показання дівчини та речові докази ґвалтівнику за п’ять місяців так і не вручили підозру й лише раз викликали на допит. Водночас дівчині доводиться проходити безліч експертиз і допитів, а слідчі вже двічі намагалися закрити справу.

Заборона уважно слідкує за цією історією, адже саме ми першими надали їй розголос. Повний текст про те, на якому етапі розслідування та що зараз переживає жертва насилля, читайте на нашому сайті.


Вчитель-ґвалтівник у справі проходить як свідок

На шкільному випускному у Кривому Розі Олю (ім’я змінено з метою безпеки дівчини) зґвалтував її вчитель хореографії. Скориставшись тим, що дівчина була напідпитку, як і всі випускниці та випускники, викладач завів її в одне з приміщень у клубі, зачинив двері зсередини та попри відмову примусив до сексу. Коли Оля подавала заяву в поліцію після випускного, їй порадили помиритися з ґвалтівником і зіграти з ним весілля.

За п’ять місяців слідство не довело справу до суду, а слідчі лише раз викликали вчителя для розмови — той сам факт сексу не заперечував, проте стверджував, начебто Оля сама проявила ініціативу.

Адвокатка Олі Тамара Бугаєць зазначає, що розслідування сфокусували на потерпілій, а не на діях насильника. «Чомусь слідство не прагне говорити з нападником, хоча той же не заперечує секс з малознайомою дівчиною, яку бачив кілька разів на репетиції. У нього не питають, чи це для нього норма — у 29 років, маючи вагітну дружину, займатися сексом із 17-річною дитиною в стані алкогольного сп’яніння», — каже адвокатка.

Читати більше новин в Telegram

Олі досі два-три рази на тиждень сняться жахи про зґвалтування. «Ці експертизи, ненависть від однокласниць — я починаю сиджу і думаю, який взагалі сенс. Він усе одно спокійно ходить по місту, він у матеріалах справи як просто свідок. Тобто я жертва зґвалтування — але насильника в мене немає», — сказала Оля і додала, що бажає, щоб вчителя посадили. У такому разі вона не боятиметься ходити по вулиці й того, що він ще когось зґвалтує.

Слідчі двічі закривали справу

Вперше справу про зґвалтування вчителем випускниці слідчий закрив у вересні після збору матеріалів. Нібито показів свідків і експертизи з відео допиту дівчини було недостатньо. Адвокатка Тамара Бугаєць пояснила, що експертиза була проведена з численними порушеннями та за рішенням прокуратури справу відкрили знову. 

Слідчий призначив Олі нову експертизу — вже психіатричну. Адвокатка написала заяву про недоречність такого дослідження, адже воно не стосується того, чи була добровільна згода на секс, чи то був примус. Експертизу скасували, натомість призначили ще дві. Перша мала на меті проаналізувати відео допиту Олі, коли вона вперше розповідала про зґвалтування. Друга — психологічна експертиза Олі, яка мала виявити, наскільки пережите є травматичним для неї. Самому викладачеві хореографії не призначали жодної перевірки чи обстеження.

Навіть не дочекавшись результатів експертиз, слідчий вдруге закрив справу у жовтні. За рішенням прокуратури справу відкрили знову — вже втретє. Адвокатка Бугаєць звернулася до начальника слідчого відділу поліції й до прокурора району з проханням усунути цього слідчого через неефективність його роботи. Відповіді на це прохання вона поки не отримала.

Слідчий у цій справі говорити з редакцією відмовився.

Раніше Заборона публікувала зрозумілу покрокову інструкцію, як діяти, якщо ви стали жертвою харасменту, сексуальних домагань чи зґвалтування.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій