Читаєте зараз
Хорватія увійде до Шенгенської зони. Що це дасть українцям

Хорватія увійде до Шенгенської зони. Що це дасть українцям

Markiian Oliiarnyk
Прикордонний пункт між Хорватією і Словенією
  • Рада ЄС визнала готовність Хорватії стати 27 країною Шенгенської зони.
  • Хорватський уряд виконав усі вимоги спеціальної комісії ще у лютому 2021 року.
  • Скасування внутрішніх кордонів полегшить можливість транзиту між країнами Шенгену через Хорватію.

9 грудня Рада Європейського Союзу визнала, що Хорватія виконала усі зобов’язання для вступу до Шенгенської зони і готова керувати зовнішніми кордонами ЄС. Для туристів з третіх країн, зокрема і українців, це означає полегшений транзит через Хорватію до інших країн Шенгену.

Заборона розповідає про заяву Ради Європейського Союзу щодо готовності Хорватії прибрати внутрішній прикордонний контроль.


Вступ Хорватії до Шенгену: висновок Ради ЄС

9 грудня 2021 року Рада Європейського Союзу погодилася прийняти Хорватію до Шенгенської зони. Це означає, що балканська країна усунула усі законодавчі недоліки, які не дозволяли прибрати внутрішні пункти прикордонного контролю, та готова керувати зовнішніми кордонами усього блоку.

Оцінка відповідності Хорватії умовам угоди тривала з 2016 до 2020 року. У 2019 році комісія визначила проблемні моменти, які хорватський уряд остаточно вирішив у лютому 2021 року. Зазначається, що Хорватія наразі застосовує майже усі положення Шенгенського законодавства, окрім положень про скасування контролю на внутрішніх кордонах. 

Коли Рада ЄС ухвалить остаточне рішення про прийняття Хорватії до зони, вона стане 27-ою країною-членом міждержавного утворення без кордонів. Коли саме це відбудеться, наразі не повідомляють. Окрім Хорватії, з країн Європейського Союзу до Шенгену не входять ще Болгарія, Румунія та Кіпр.

Читати більше новин в Telegram

Вступ Хорватії до Шенгену: що це означає для українців

Завдяки безвізовому режиму з країнами ЄС, українські туристи можуть безперервно перебувати без віз на території зони до 90 днів у межах 180-денного проміжку часу. Іноземцям достатньо просто перетнути зовнішні межі Шенгенської зони, і далі вони можуть вільно пересуватися всередині неї, як у межах єдиної держави.

Скасування внутрішнього прикордонного контролю Хорватії перш за все означає, що українці та туристів з інших країн, зможуть без перешкод в’їхати в Хорватію з території інших країн Шенгену. Також це означає, що транзит між країнами Євросоюзу через Хорватію буде значно легшим. Наприклад, якщо їхати автомобілем з Італії до Угорщини через Хорватію, то більше не треба буде витрачати час на проходження додаткових пунктів контролю на хорватському кордоні. 

Для в’їзду на територію зони обов’язково треба з собою мати:

  • біометричний паспорт;
  • поліс туристичного медичного страхування;
  • обґрунтовану мету перебування;
  • достатньо грошей для фінансування запланованого перебування.

Раніше Заборона розповідала про плани Європейського союзу до 2025 року організувати свої власні військові сили швидкого реагування, щоб за потреби оперативно протистояти внутрішнім та зовнішнім загрозам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій