'
Читаєте зараз
Хотів розігнати уряд та парламент. В Перу за самоуправство скинули президента-вчителя

Хотів розігнати уряд та парламент. В Перу за самоуправство скинули президента-вчителя

Ilona Kivva
Автор:
  • Главу південноамериканської держави втретє за рік з моменту обрання винесли імпічмент.
  • Петро Кастільо намагався уникнути позбавлення влади через державний переворот. Втім, довелося тікати.
  • Бувшого вчителя обрали президентом у 2021 році: на найбідніші верстви населення подіяли популістські обіцянки.

Державний переворот в Перу закінчився імпічментом президента Педро Кастільйо. Він намагався узурпувати владу, розігнавши місцевий парламент і уряд, які намагалися вже втретє усунути його з посади. Однак Федеральна прокуратура затримала та заарештувала по дорозі до посольства Мексики, де він намагався отримати політичний притулок. Обов`язки держави тепер виконує віцепрезидентка Діна Болуарте.

Заборона розповідає про деталі конституційної кризи в Перу.


Арешт Педро Кастільйо

Третя спроба усунути президента Перу з поста глави держави політикам вдалася після того, як Педро Кастільйо зробив державний переворот, пише CNN. Він хотів взяти односторонній контроль над урядом шляхом правління за допомогою указів і розпустити парламент. Натомість лідера відсторонили від посади: 101 голос — за, шість — проти і 10 утрималися.

«Ми засуджуємо порушення конституційного порядку. Політична конституція Перу закріплює поділ влади та встановлює, що Перу є демократичною та суверенною республікою. Жодна влада не може ставити себе вище Конституції та повинна виконувати конституційні мандати», — йдеться в заяві федеральних прокурорів, яку розповсюдила AP NEWS.

Федеральна прокуратура затримала Кастільйо за звинуваченням у повстанні та порушенні конституційного порядку і відкрила кілька кримінальних проваджень. Його підозрюють в організації корупційних схем під час перебування на посаді: створення злочинної мережі, яка втручалася в такі державні установи, як Міністерство транспорту та зв’язку, Міністерство житлового будівництва та державну нафтову компанію Перу, щоб контролювати процеси відкритих торгів і приносити користь конкретним компаніям і близьким союзникам. 

Читати більше новин в Telegram

Перуанський Голобородько: хто такий Кастільйо

Педро Кастільйо — шкільний учитель з 25-річним досвідом роботи. Незважаючи на відсутність політичного досвіду, у 2021 році був обраний президентом Перу. Під час передвиборчої кампанії він пообіцяв:

  • повернути смертну кару;
  • дати всім інтернет;
  • контролювати ЗМІ;
  • впровадити податок на надприбуток;
  • скасувати конституційний суд;
  • підвищити фінансування охорони здоров’я та освіти.

Лідер лівих завоював підтримку серед найбідніших верств населення популістськими обіцянками, тоді за нього проголосували 50.12% виборців (8.8 млн осіб). Ніколи більше не буде бідної людини в багатій країні — основне гасло на його передвиборчих мітингах. Вважаючи себе людиною з народу Кастільйо часто бачили у традиційному для регіону білому капелюсі з широкою оправою та величезного надувного олівця, символу його марксистської партії «Вільне Перу», яка також свідчить про його освіту. 

Хто така Діна Болуарте 

Болуарте має юридичну освіту. Вона розпочала політичну кар’єру у 1997 році як чиновниця у Національному реєстрі ідентифікаційних даних та громадянського стану в столиці Перу (аналог нашого РАЦСу), пише CNN.

Вперше балотувалася на посаду мера округа Суркільо у Лімі від «Партії вільного Перу‎» у 2018 році, однак програла на виборах. Через два роки знову зазнала невдачі, але вже на позачергових парламентських виборах. 

Третьою спробою Болуарте стали вибори на пост віцепрезидента Перу у 2021 році, тобто вже при президенстві Кастільйо. Жінка перемогла і 29 липня склала присягу як міністр розвитку та соціальної інтеграції. Цю посаду вона обіймала до 25 листопада 2022 року, після чого подала у відставку через призначення Бетсі Чавес президентом Ради міністрів Перу. При цьому вона залишилася членом Кабінету міністрів країни як віцепрезидентка. 

Діна Болуарте з послом Великої Британії у Перу після інавгурації у президенти Перу. Фото: Діна Болуарте/Twitter

Після оголошення імпічменту Кастільйо 7 грудня 2022 року вона стала першої в історії Перу жінкою-президентом, а також шостою лідеркою менш ніж за п’ять років. Болуарте обійматиме посаду до липня 2026 року.

«Моє перше завдання — боротися з корупцією в усіх її формах. Я з відразою дивилася, як преса та судові органи повідомляли про ганебні випадки розкрадання грошей перуанців — цю ракову пухлину потрібно викорінити», — заявила очільниця держави у своїй урочистій промові.

У антикорупційній кампанії вона спиратиметься на Генеральну прокуратуру та профільні служби.

Раніше Заборона розповідала про спробу держперевороту у Німеччині, який готували прихильники Рейху. Правоохоронці запобігли путчу, провівши найбільший поліцейський рейд і історії країни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій