'
Читаєте зараз
Ховав ворожі міни в окупації: історія десантника з Харківщини і його собаки

Ховав ворожі міни в окупації: історія десантника з Харківщини і його собаки

Ilona Kivva
Автор:
  • Пан Василь з дружиною 74 дні прожили в окупованому селі під Харковом.
  • Увесь цей час чоловік підпільно допомагав українським військовим, викрадаючи ворожі документи та знешкоджуючи техніку.
  • Одного дня він підірвався на міні і втратив ногу, але собака Мальва врятувала друга.

На Харківщині бувший десантник влаштував справжній партизанський супротив окупантам. Ночами він викрадав ворожі боєприпаси, пошкоджував техніку та зливав пальне. Вже після звільнення населеного пункту чоловіка підірвався на міні та собака Мальва, що була поруч, не кинула його.

Заборона розповідає історію українського партизана та його чотирилапої подруги.


Під Харковом чоловік поцупив у російських військових 48 снарядів

63-річний Василь разом із дружиною 74 дні прожили в окупації на дачі під Харковом. Увесь цей час чоловік ночами знімав акумулятори із важкої техніки ворога, зливав паливо та викрадав документи.

«Ночами не спиш, воно ж бухкає, а серце боліло за Харків. Я і подумав, що можна зняти акумулятори [з бронемашин]. Почав цупити ці акумулятори ночами, а вони кожен близько 50 кілограмів», — згадує він.

Під час однієї з таких партизанських вилазок пан Василь натрапив на ворожий «Урал», поруч з яким лежали боєприпаси. 48 штук він поклав на спальник і дотягнув до однієї з дач. Сховати ворожі снаряди вирішив у вуличному туалеті: «Я ж по-хазяйськи, чекав поки наші прийдуть. Кожну ніч боявся, щоб [окупанти] не знайшли сховок».

Читати більше новин в Telegram

Також чоловіку вдалося знешкодити російський бензовоз, який загарбники поставили неподалік від його будинку.

«Я спочатку знищив шланг, з якого вони заправлялися, але розумів, що знайдуть вихід, встановлять новий. Тоді я витяг звідти акумулятор та замкнув систему в авто. Цей бензовоз ніхто не зміг зрушити і лише через тиждень його потягли на танку», — розповів пан Василь.

Росіяни думали, що у селі працює партизанський загін та навіть розпитували чоловіка, чи не бачив він когось підозрілого. «Мені, звичайно, було приємно, що в одному моєму обличчі вони побачили цілий загін партизанів», — зізнався він.

Собака Мальва рятувала господаря після вибуху

Через три дні після звільнення села Збройними силами України чоловік вирішив піти перевірити, чи не забрали тіла загиблих українських захисників та за можливості поховати їх. Разом з собою взяв чотирилапу подругу — алабая Мальву.

Виявилося, що тіла наших полеглих воїнів окупанти замінували. Від вибуху чоловіку відірвало ногу, собака встигла відскочити та не постраждала.

Вона намагалася штовхати пораненого господаря додому і відмовлялася залишати його, але пан Василь дав їй команду бігти додому, щоб дружина зрозуміла, що щось трапилося. Мальва довго пручалася і намагалася допомогти чоловіку, але врешті виконала команду. 

Василь колишній десантник (хоча чи бувають колишніми військові?), тому знав, як діяти. Він скористався повідцем у якості джгута і поповз у бік траси, сподіваючись, що там знайде допомогу. У результаті його підібрали українські військові та доправили до лікарні у Харків, пізніше чоловіка перевезли на лікування до Львова.

Невдовзі дружину Василя з Мальвою під обстрілами теж евакуювали військові 92-ї бригади. Тварину у біді не покинули: спочатку її на перетримку забрали волонтери, щоб вже у Львові віддати господарям.

Раніше Заборона розповідала героїчну історію хороброго 55-річного закарпатця Василя Штефка. Майже 20 років тому чоловік втратив обидві ноги, утім це не завадило йому записатися до лав 128-мої окремої гірсько-штурмової бригади, щоб воювати проти окупантів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій