'
Читаєте зараз
ЄС запровадив санкції проти 9 організаторів псевдовиборів на Донбасі

ЄС запровадив санкції проти 9 організаторів псевдовиборів на Донбасі

Samuil Proskuryakov

Міністри закордонних справ країн ЄС затвердили рішення про введення санкцій проти відповідальних за організацію псевдовиборів у так званих ДНР та ЛНР 11 листопада. Про це йдеться в поширеній у понеділок у заяві Ради Євросоюзу.

До «чорного списку» ЄС включили ватажка «ЛНР» Леоніда Пасічника, який змінив на цій посаді Ігоря Плотницького, очільників «парламентів» «ДНР/ЛНР» – Володимира Бідьовку і Дениса Мірошниченка, а також Ольгу Позднякову, яка є головою так званої ЦВК «ДНР», Олену Кравченко – голову ЦВК «ЛНР», Олексія Найденка – заступника голови ЦВК «ДНР», Володимира Висоцького – секретаря ЦВК «ДНР», Максима Свідченка – заступника голови ЦВК «ДНР», Катерину Терещенко – секретарку ЦВК «ЛНР».

Санкції набули чинності з моменту їхньої офіційної публікації. Отже загальна кількість фігурантів «чорного списку» ЄС досягла 175 осіб. Термін дії цього списку залишається без змін до березня 2019 року.

Технічно це рішення було погоджено 5 грудня на рівні постійних представників держав ЄС у Брюсселі. Санкції передбачають заборону на в’їзд до Євросоюзу й заморожування особистих рахунків у європейських банках, якщо їх вдасться знайти.

Нагадаємо, псевдовибори ватажків так званих ЛНР/ДНР, а також депутатів «Народних рад» відбулися 11 листопада. Рішення про проведення «виборів» було прийнято через тиждень після смерті в результаті вибуху ватажка «ДНР» Олександра Захарченка. Київ, Брюссель та Вашингтон заявили, що вибори у псевдореспубліках порушують законодавство України та Мінські угоди.

Читати більше новин в Telegram

Як повідомив 9 листопада голова СБУ Василь Грицак під час спеціального брифінгу для журналістів, місцеві жителі, які причетні до організації та проведення псевдовиборів 11 листопада на окупованій території Донецької і Луганської областей, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій