'
Читаєте зараз
Історія із передачею РФ уродженця Інгушетії отримала продовження

Історія із передачею РФ уродженця Інгушетії отримала продовження

Сергій Сурепін

Стало відомо, що Генеральна прокуратура України не здійснила обіцяних заходів впливу на заступника генерального прокурора Євгена Єніна, який дозволив екстрадицію до РФ бійця батальйону ім. Шейха Мансура Тимура Тумгоєва. Він воював на боці України в операції Об’єднаних сил у секторі «М». Раніше про заходи щодо Єніна повідомляли активісти, посилаючись на розмову із генпрокурором Юрієм Луценком. Про це стало відомо завдяки народному депутату Мустафі Найєму, який зробив відповідний запит у ГПУ.

«Ми відправили запит на ім’я генерального прокурора з проханням вказати, чи відсторонений пан Єнін від посади. Днями надійшла відповідь: Євген Єнін від посади не відсторонений, дисциплінарного провадження щодо нього немає», – повідомив Найєм. «Цілком допускаю, що Тимур Тумгоєв таки брав участь у бойових діях на території Сирії і навіть був терористом. Але в чому проблема відбування покарання в Україні? І якщо вже він так потрібен Росії, чому його не обміняли на когось із наших?», – зазначив Найєм.

Коментар Луценка

Коментуючи пост Найєма у Facebook, генпрокурор Луценко, відреагував так: «Депутатів обирають для того, щоб вони в разі потреби змінювали закон. А не вимагали в ФБ його не виконувати».

Нагадаємо, 20 вересня командир 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрій Гергерт опісля розмови із генеральним прокурором Юрієм Луценком повідомив, що Генеральна інспекція Генеральної прокуратури проведе розслідування щодо кримінальних правопорушень із боку ГПУ, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, які призвели до екстрадиції до РФ Тимура Тумгоєва. За його словами, на час розслідування заступник генпрокурора Євген Єнін мав бути відсторонений від займаної посади. Раніше Луценко заявив, що Тумгоєв, ймовірно, є учасником терористичної організації ІДІЛ.

Читати більше новин в Telegram

 

Читайте також:

У Києві поліція знову затримала росіянина, який товаришував зі Тумгоєвим

Виданий Україною за запитом ФСБ росіянин знайшовся у СІЗО. Його били до втрати пам’яті

З початку 2017 року Україна видала іншим країнам 98 осіб. 13 з них – Росії

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій