'
Читаєте зараз
З початку 2017 року Україна видала іншим країнам 98 осіб. 13 з них – Росії

З початку 2017 року Україна видала іншим країнам 98 осіб. 13 з них – Росії

Роман Губа
Автор:

У період з 1 січня 2017 по 26 вересня 2018 року Генеральна прокуратура України задовольнила 98 запитів на екстрадицію від інших країн. Про це Генпрокуратура повідомила у відповідь на інформаційний запит Zaborona.com. Запит було подано через сервіс Доступ до правди. 

Найбільшу кількість осіб – 18 – Україна видала Республіці Молдова. 13 осіб було видано Російській Федерації, 12 – Німеччині. До Азербайджану та Білорусі Україна екстрадувала по 11 осіб. Рішення про екстрадиції були видані на основі міжнародних домовленостей.

Нагадаємо, що 12 вересня 2018 року на запит ФСБ РФ було видано уродженця Інгушетії (Росія) Тимура Тумгоєва. Він був бійцем батальйону імені Шейха Мансура, але речник ГПУ Андрій Лисенко заявив, що не знає про участь Тумгоєва в збройних діях на Донбасі. Згодом Тумгоєв знайшовся в Бєлгородському СІЗО. За даними джерел видання Кавказ. Реалії, Тумгоєва сильно побили під час етапу до СІЗО.

За два місяці до екстрадиції Тумгоєва – 12 липня – Україна видала Туреччині журналіста Юсуфа Інана. Його затримали в Миколаєві, де він мешкав і дистанційно керував антиердоганівським інтернет-виданням. У Туреччині Юсуфа Інана звинуватили в членстві в терористичній організації Фетхуллаха Ґюлена.

 

Читати більше новин в Telegram

Читайте також:
Виданий Україною за запитом ФСБ росіянин знайшовся у СІЗО. Його били до втрати пам’яті

Українська прокуратура видала Туреччині журналіста

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій