Читаєте зараз
Керівника Київміськбуду відсторонили: журналісти знайшли підозрілі активи

Керівника Київміськбуду відсторонили: журналісти знайшли підозрілі активи

Ilona Kivva
Автор:
  • 80% акцій компанії належить Києву. Компанію вже понад 10 років очолює Ігор Кушнір.
  • Наглядова рада та правління фірми на вимогу КМДА та Київради оголосили проведення аудиту.
  • Найімовірніша причина — розслідування щодо активів, якими володіє родина Кушніра у Франції.

Дружина президента компанії нібито придбала віллу неподалік Ніцци за €19-20 мільйонів. Угоду прикрили придбанням компанії SCP Cayo, на яку і записаний будинок — гроші надійшли з рахунку кіпрської фірми. Елітний маєток розташований на закритій території площею у понад 5 000 квадратів.

Заборона розповідає про скандал із забудовником.


Аудит у Київміськбуді

Наглядова рада та правління головної будівельної компанії Києва (місту належить 80% акцій) 6 липня 2023 року провели засідання на вимогу КМДА. Ухвалено рішення провести аудит діяльності компанії, повідомив мер столиці Віталій Кличко.

До перевірки залучать міжнародну аудиторську фірму, але яку саме, не уточнюється. 

«Працюватиме тимчасова контрольна комісія, яку створили депутати Київради. Вона теж надасть результати перевірки діяльності компанії та її керівництва. На період аудиту наглядова рада доручила Київміськбуду продовжувати здійснювати діяльність щодо виконання зобов’язань перед інвесторами», — сказав мер Києва.

Читати більше новин в Telegram

На період здійснення перевірок керівника компанії Ігоря Кушніра, який обіймав посаду понад 10 років, відсторонили. 

Крім того, він разом з дружиною покинув Україну у травні-2023. Виїхав по довідці про інвалідність (у нього нібито третя група). Після цього подружжя підкорило Еверест.

Ігор Кушнір: розслідування 

Рішення про відсторонення та аудит, найімовірніше, пов’язане з розслідуванням Bihus.Info. Журналісти з’ясували, що у власності дружини Кушніра є вілла у Франції.

«Процес купівлі розпочався у 2019 році, коли кіпрська компанії Оксани Кушнір Koksi Holding домовилася про придбання французької фірми SCP Cayo, на яку і записано віллу, та сплатила аванс. Фінальний етап оформлення відбувся навесні 2020 року. Підтвердження цієї операції ми знайшли і у фінансових документах компанії, яка продала компанію Koksi Holding Оксани Кушнір, і в аудиторському звіті самої Koksi Holding», — розповіли розслідувачі.

Маєток знаходиться у містечку Вільфранш-сюр-Мер поблизу Ніцци (Лазурне узбережжя). Його розташовано на закритій території площею у понад 5 000 квадратних метрів. На ній також є басейн з панорамним видом на море, великий сад і гараж на вісім автівок. Площа самого будинку складає 850 квадратних метрів:

  • шість спалень з ванною кімнатою у кожній;
  • велика вітальня;
  • винний льох;
  • кухня.
Договір з SCP Cayo. Фото: Bihus.Info

В угоді про купівлю SCP Cayo йдеться про вартість у €19 млн, але французькі рієлтори оцінили віллу у €20 мільйонів. 

Ігор Кушнір заявив, що не є власником ні рухомого, ні нерухомого майна поза межами України. Цікаво, що схожа історія і схожі аргументи забудовник давав у 2021 році. Тоді спільне розслідування литовських та українських журналістів виявило, що Оксана Кушнір має спільний з родиною чиновника Януковича бізнес. Через кіпрські структури ще у 2016 році вони інвестували в будівництво двох великих бізнес-центрів у центрі Вільнюса, але походження інвестицій непрозоре та приховується за офшорними юрисдикціями. 

«Оксана є громадянкою республіки Кіпр, тому компанії, пов’язані з нею, мають кіпрську юрисдикцію. Наскільки мені відомо, Володимир Кравець [син колишнього керівника Державного управління справами часів Віктора Януковича Андрія Кравця] є партнером Оксани у питанні зведення бізнес-центру у Вільнюсі. З Андрієм Кравцем я знайомий, ми товаришуємо, але спільних бізнес-інтересів наші родини не мають і ніколи не мали», — сказав тоді Ігор Кушнір.

Раніше Заборона розповідала про розслідування щодо керівника ТЦК Одещини Євгена Борисова. З 24 лютого 2022 року його сім’я придбала на узбережжі Іспанії нерухомості та автівок на мільйони доларів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій