'
Читаєте зараз
Купіть дитину за 20 000 ре: куди РФ вивозить викрадених з України сиріт

Купіть дитину за 20 000 ре: куди РФ вивозить викрадених з України сиріт

Ilona Kivva
Автор:
  • Путін підписав указ, яким фактично узаконив викрадення українських дітей та їх усиновлення в РФ.
  • Станом на 24 серпня 2022 року вже відомо про щонайменше 1000 фактів такого незаконно усиновлення.
  • За опікунство над українськими дітьми росіянам навіть виплачують грошову допомогу.

Російська Федерація продовжує викрадати дітей з України, частину всиновлюють. Так, тільки з Маріуполя сироти були примусово вивезені до найвіддаленіших регіонів Росії. За те, що дитину візьмуть, пропонують гроші.

Заборона розповідає про примусове переміщення українських дітей до РФ.

Росіянам платять за всиновлення українських дітей

Президент країни-агресорки Володимир Путін у травні 2022 року підписав указ, яким спростив набуття російського громадянства для дітей, викрадених з України. Так, діти-сироти або ті, які залишилися без батьків, згідно з документом, можуть отримати громадянство за спрощеною процедурою.

Цим Путін фактично легалізував незаконне переміщення на територію РФ українських дітей з тимчасово окупованих територій та узаконив викрадення, вважають в МЗС України.

Так, Управління у справах сім’ї та дитинства Краснодарського краю 23 серпня 2022 року опублікувало повідомлення про те, що понад 1000 дітей з Маріуполя примусово переміщено до Тюмені, Іркутська, Кемерова та Алтайського краю, де їх усиновили. Ще близько 300 дітей утримуються в спеціалізованих закладах Краснодарського краю.

Читати більше новин в Telegram

Також 30 неповнолітніх українців з Харцизька, Іловайська та Зугресу окупованої Донецької області були примусово вивезені до Нижнього Новгорода під виглядом участі у молодіжних освітніх програмах, доповіли у ГУ розвідки Міністерства оборони України.

Росіянам навіть виділили державну допомогу за усиновлення — близько 20 000 рублів, а якщо дитина з інвалідністю — 156 400 рублів.

Публікація Управління у справах сім’ї та дитинства РФ Краснодарського краю 23 серпня 2022 року. Фото: скриншот з сайту uvsd.ru

Вже 24 серпня публікація з офіційного держресурсу РФ була видалена, але на неї встигли відреагувати у МЗС України.

Заява Управління у справах сім’ї та дитинства РФ Краснодарського краю. Фото: скриншот з сайту uvsd.ru

«Такі дії грубо порушують Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, а також Конвенцію ООН про права дитини від 1989 року. Закликаємо міжнародне співтовариство, зокрема ООН, засудити триваючі злочини Росії проти дітей на території України, а також вжити негайних заходів проти Москви задля припинення нею зухвалих порушень норм міжнародного права. Усі українські діти, які були незаконно переміщені на територію Росії, мають бути повернуті до їхніх батьків або законних опікунів», — наголосили у МЗС.

Примусове переміщення дітей однієї групи до іншої «з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу» є порушенням Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Раніше Заборона розповідала про 22 місця, де РФ утримує полонених українських активістів, волонтерів, бійців ЗСУ та ТрО. Вони розташовані на окупованих територіях та в Росії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій