'
Читаєте зараз
«Припиніть війну, врятуйте своїх дітей». Киянка Світлана Петровська, звернулась до російських жінок та істориків

«Припиніть війну, врятуйте своїх дітей». Киянка Світлана Петровська, звернулась до російських жінок та істориків

Anastasiia Opryshchenko
«Припиніть війну, врятуйте своїх дітей» Киянка Світлана Петровська, звернулась до російських жінок та істориків

Світлані Василівні Петровській — 86 років. Вона київська вчителька історії, заслужена вчителька України та кавалер ордену посмішки. Цей рідкісний орден неможливо купити, його отримують дорослі від дітей, каже Світлана — їм нагороджують людей, які рятували дітей та робили їхнє життя радіснішим.

Петровська походить зі змішаної єврейсько-української сім’ї: лінією матері всі євреї, лінією батька — українці. Заборона розповідала про те, як Світлана та її родина пережили трагедію в Бабиному Яру. 

24 лютого в Україні розпочалася війна. За даними українського Міністерства оборони, втрати російської армії — близько 9000 людей. На передовій серед них виявилося багато терміновиків, хлопчиків 18-20 років. Вони стверджують, що командування забрало в них телефони і не розповіло, що вони їдуть на війну.

27 лютого Україна створила для російських жінок гарячу лінію «Повернися живим з України», для пошуку вбитих або полонених російських солдатів. За 15 годин роботи на гарячу лінію надійшло понад 700 дзвінків, повідомив Геращенко.

Весь цей час Росія замовчувала кількість російських втрат, і вже 27 лютого заблокувала гарячу лінію. Тому Світлана Василівна звертається до всіх російських матерів, вчителів, істориків та дружин, з проханням не відпускати своїх синів та чоловіків на війну з Україною. 

Читати більше новин в Telegram

«Прошу вас: благайте ваших синів. Викликайте їх із армії, зупиніть цю війну. Ми тоді під час Вітчизняної змогли зупинити фашистів разом. Ми і зараз можемо зробити це з вашою допомогою. Допоможіть Україні, допоможіть російській армії, врятуйте своїх дітей. Я прошу вас, звертаюся до вас, виходьте на вулиці, пишіть петиції. Вимагайте від уряду негайного припинення війни. Ми віримо у вас, ми сподіваємось на вас. Ми чекаємо на ваші дії», — підкреслює Світлана.

Дивіться відео її звернення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій