Leopard 2 не буде: Іспанія пообіцяла ЗСУ іншу зброю
- Зняті зі зберігання для України Леопарди знаходяться у вкрай поганому стані.
- Ремонт танків обійдеться дуже дорого та не гарантує безпеку екіпажу.
- У якості альтернативи Іспанія передасть ЗСУ БТР М113.
Україна замість танків Leopard 2 отримає кілька десятків бойових бронетранспортерів. На M113 можна встановити практично будь-яку зброю, навіть ракетні комплекси.
Заборона розповідає про зрив домовленостей та про особливості бронемашин на заміну.
Україна не отримає іспанські танки: чому зірвалася поставка
Ще на початку червня-2022 іспанський уряд зняв зі зберігання кілька десятків танків Леопард. Їх планували відремонтувати та відправити в Україну. Це мало бути перше важке озброєння, яке б надала країна-союзниця, але Міністерство оборони виключило можливість передачі техніки через її вкрай поганий стан.
«Спочатку Іспанія розглядала можливість подарувати Україні танки, які належать армії та роками зберігалися на об’єктах у Сарагосі. Проте під час огляду транспортних засобів виявилося, що їхній стан не дозволяє відремонтувати їх у розумні терміни. Вартість робіт лягла б на Україну. Ремонт коштував би невиправдано дорого, а також становив би ризик для кінцевих споживачів[для ЗСУ]», — пише El Mundo з посиланням на власні джерела в уряді.
БТР M113: що за техніка
Замість Leopard 2 Міністерство оборони Іспанії безплатно передасть Україні двадцять гусеничних бронетранспортерів М113, які перебувають на озброєнні країни, повідомляє Infodefensa.
Читати більше новин в TelegramЦе американські БТР, які іспанська армія отримала наприкінці 1960-х років. Загалом на озброєнні країни знаходиться близько 1250 M113. За понад 60 років використання техніка пройшла кілька програм модернізації.
На M113 можна встановити практично будь-яку зброю, навіть ракетні комплекси, але скільки саме своїх БТР Іспанія переобладнала під такі бойові версії, невідомо. Міністерство оборони України, за інформацією джерел видання, запросило машини у версії з 120-мм мінометами.
М113 — наймасовіший броньований автомобіль у світі. У різних версіях він знаходиться на озброєнні у понад 50 країнах. Головною особливістю є повністю закритий корпус із алюмінієвого сплаву. Також з легких сплавів виготовляється до 40% деталей, пише Military Today. Таке конструкційне рішення дає кілька значних переваг, але має і недоліки:
- це робить техніку значно легшою за інші БТР і вкрай маневровою, що дозволяє використовувати М113 під час штурмових дій;
- броня у 12-44 мм вважається досить слабкою, тому для ведення бою в перших ешелонах така машина не підходить. Вона захищає транспорт від кульових снарядів калібру 7.62 мм і осколків артилерійських снарядів, але з близької відстані його може пробити навіть 12.7 мм кулемет.
Короткі характеристики M113:
- екіпаж — дві людини;
- місткість: 11 військових у повній бойовій амуніції;
- вага — 14 т;
- озброєний 12.7 мм кулеметом;
- потужність двигуна — 209 к.с;
- максимальна швидкість по шосе — 66 км/год;
- повна амфібія (може долати серйозні водні перешкоди).
Раніше Заборона розповідала про особливі німецькі інженерно-бойові машини Biber, які Україні передала Німеччина. Вони допоможуть долати водні перешкоди під час ведення бойових дій.
Читати більше новин в Telegram