'
Читаєте зараз
Список 47: Що відомо про «розстрільний список» журналістів

Список 47: Що відомо про «розстрільний список» журналістів

Сергій Сурепін

1 червня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що в рамках спецоперації з інсценування вбивства блогера Аркадія Бабченка в Києві слідство отримало список із 47 осіб. За його словами, у ньому вказалі імена потенційних, яким можуть загрожувати російські спецслужби.

За даними видання «Новинарня», яке посилається на анонімне джерело в СБУ, 17 осіб з цього списку були присутні на зустрічі в СБУ із головою служби Василем Грицаком і генпрокурором Юрієм Луценком. Серед них: Євген Кисельов, Матвій Ганапольський, Юлія Мостова, Павло Казарін, Осман Пашаєв, Айдер Муждабаєв, Сергій Грішин, Олексій Мустафін, Соня Кошкіна, Тетяна Даниленко, Сергій Іванов, Юрій Макаров та Віталій Портніков. Усі вони є телеведучими або журналістами онлайн-ЗМІ, які багато висловлюються на російську тематику.

Також відомо, що двом публічним особам надходили дзвінки з СБУ із пропозицією відвідати цю зустріч. Це медіа-експерт і керівник Центру моніторингу та аналітики громадської організації «Детектор медіа» Отар Довженко та засновниця проекту Заборона Катерина Сергацкова. Останній підтвердили телефоном, що її ім’я є у «Списку 47».

Більше ніхто публічно не заявив про те, що їм повідомили про список. СБУ також не публікує список. Відомо, що журналісти, які були присутні на зустрічі 1 червня, написали підписку про нерозголошення інформації, яка стосується доказів у справі про замах на Аркадія Бабченка. Також, за інформацією, озвученою Євгеном Кисельовим і Матвієм Ганапольським, на зустрічі їм показали список здалеку — так, що неможливо було розібрати імена.

У той же час, сайт «Миротворець», який формує неформальну базу сепаратистів, проросійськи налаштованих діячів і порушників українських законів (наприклад, артистів, які виступали у анексованому Криму і окупованому Донбасі), опублікував замітку про те, що «Список 47» вже опинився в їхньому розпорядженні.

Незабаром після зустрічі в СБУ генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив в ефірі радіо НВ, що спецслужби отримали список 47 потенційних жертв від оточення Бориса Германа, якого підозрюють в організації замаху на вбивство Бабченка.

«Ми не отримали інформації від організатора, але отримали завдяки спецоперації можливість нової інформації від його оточення. І вчора ввечері [31 травня — ред.] між 9 і 10 годиною вечора я отримав інформацію – у нас в руках є список. У нас є список із 47 осіб, який організатор надав третій особі, і в результаті спецоперації ми змогли його ідентифікувати і вилучити», — розповів Луценко.

«Більшість із цих осіб журналісти, але не тільки вони. Мене там немає», — сказав він, відповідаючи на питання, хто є «чорному» списку і чи є там він сам. Але генпрокурор відмовився коментувати, чи є у списку політики чи люди, від яких «залежить прийняття рішень у країні».

Спочатку офіційні особи повідомляли, що в «розстрільному списку» 30 осіб, проте за добу цифра змінилася на 47.

 

Читайте також:

У Києві вбили Аркадія Бабченко

Журналісти почали власне розслідування вбивства Бабченка

Бабченко живий. СБУ використало журналіста, щоб спіймати російського агента

«Вбивство» Бабченка — спецоперація СБУ. Детально

«Ми живемо у сумний час постправди»: Колонка Катерини Ботанової

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій