'
Читаєте зараз
Кулькові війни? США та Китай зіткнулися через НЛО

Кулькові війни? США та Китай зіткнулися через НЛО

Ilona Kivva
Автор:
  • Над Сполученими Штатами, Японією, Індією, Філіппінами впродовж останніх років неодноразово бачили розвідувальні аеростати. Їх часто ідентифікують як НЛО.
  • Яким державам належать літальні об’єкти невідомо, однак у США у лютому 2023 року ідентифікували один такий як китайський.
  • Траєкторія польотів зондів часто проходить повз військові бази, атомні станції чи інші стратегічні об’єкти.

У повітряний простір США та Канади напочатку лютого 2023 року зайшли високолітні зонди. Один з них пролетів над американською авіабазою Мальмстром, що у Монтані. Там розміщено понад 100 активних шахтних установок з ядерними ракетами. Кулю збили, але це, схоже, започаткувало чергову ескалацію американо-китайських дипломатичних відносин.

Заборона розповідає про шпигунські літальні об’єкти у Північній Америці.


США вивели F-22 Raptor на бойові позиції

У повітряний простір Сполучених Штатів 3 лютого увійшов високолітній аеростат спостереження. Об’єкт, ймовірно, спочатку пролетів над Алеутськими островами Аляски та через Канаду, завис над містом Біллінгс у штаті Монтана, а потім продовжив рух, пише The War Zone

«Ми впевнені, що цей висотний аеростат спостереження належить Китайській Народній Республіці. Попередньо ми вважаємо, що ця повітряна куля має обмежену додаткову цінність з точки зору збору розвідданих. Але ми, тим не менш, вживаємо заходів для захисту від збору конфіденційної інформації іноземними розвідками», — сказав виданню представник Пентагону.

Траєкторія польоту пролягала над низкою секретних та вкрай захищених регіонів США. Зокрема, у Монтані розташована авіабаза Мальмстром, де розміщено понад 100 шахтних установок з міжконтинентальними балістичними ракетами Minuteman III. Вони оснащені ядерними боєголовками.

Читати більше новин в Telegram
Карта розташування установок Minuteman III у Сполучених Штатах. Червоні зони — активні ракетні поля, чорні зони — дезактивовані протягом багатьох років в рамках угод про контроль над озброєннями. Інфографіка: National Park Service

Канада 3 лютого 2023 року теж заявила, що у її повітряному просторі може перебувати розвідувальний зонд. Якій країні він належить, невідомо. Уряд веде співпрацю зі США, щоб захистити конфіденційну інформацію, пише BBC.

4 лютого кулю збили ВПС США. За словами Пекіну, це була однією з метеорологічних куль, що заблукала. З тих пір відносини між двома країнами погіршилися. 

Кулькові війни

Перший інцидент з повітряною кулею змусив держсекретаря США Ентоні Блінкена скасувати заплановану поїздку до Пекіна. А вже 13 лютого офіційний Китай звинуватив США у багаторазових порушеннях повітряного простору. За день до цього біля східного узбережжя країни нібито був помічений непізнаний літаючий об’єкт, який військові готувалися збити.

«Нерідкі випадки, коли США незаконно проникають у повітряний простір інших країн. Тільки з минулого року американські повітряні кулі незаконно літали над Китаєм понад 10 разів без будь-якого дозволу китайської влади. Перше, що повинна зробити американська сторона, — це почати з чистого аркуша, пройти деяку саморефлексію, замість того, щоб паплюжити й звинувачувати Китай», — сказав речник міністерства закордонних справ Ван Веньбінь.

Білий дім спростував звинувачення Пекіна, а речник Ради національної безпеки Адрієнн Уотсон назвала заяви Китая брехливими.

Аеростати як НЛО

Висотні аеростати спостереження не вперше помічені над США та іншими країнами. Так, у 2022 році подібний об’єкт літав біля узбережжя Гаваїв, а саме над островом Кауаї, де розташована база військово-морських сил. Схожі об’єкти бачили над Японією, Індією та Філіппінами. Крім того, за інформацією The War Zone, зонди могли неодноразово ідентифіковані як нерозпізнані літаючі об’єкти (НЛО).

COURTESY ABE KOWITZ PHOTOGRAPHY

«Значна кількість повідомлень про НЛО є дуже ймовірними випадками того, що люди насправді помічають засоби спостереження, особливо дрони та повітряні кулі. Останнім часом з’явилося набагато більше доказів того, що за військовими об’єктами Америки з їхньою допомогою ведеться активний шпіонаж», — кажуть у виданні.

Такі ‘НЛО’ помічали над районами Колорадо та Небраски в період з грудня 2019 року по січень 2020 року, деякі з них літали саме поблизу місць базування Minuteman III. У 2019 році ймовірні дрони також літали над атомною електростанцією Пало-Верде в Аризоні.

Раніше Заборона розповідала про носії ядерних ракет РФ, які помітили на авіабазі Оленья. При такому розміщені у зоні доступу бомбардувальників країни Європи та США.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій