Маск знову хоче купити Twitter: у нього одна умова (ні, не забанити укртві)
- Мільярдер уклав угоду про поглинання соціальної мережі 25 квітня 2022 року, а вже через чотири місяці розірвав її.
- Після кількох тижнів юридичних торгів і невтішних звітів по кількох проєктах Маска, справа, ймовірно, закінчиться успіхом для обох сторін.
- За допомогою соцмережі нібито планує реалізувати свій новаційний супердодаток.
Ілон Маск після розбірок з проукраїнською твітер-спільнотою щодо мирного плану, схоже, передумав відмовлятися від покупки Twitter. Його адвокати запропонували соціальній мережі відновити переговори на початкових умовах, відповідно до яких вартість компанії оцінили у $44 мільярди. У мільярдера є одна суттєва вимога, без виконання якої поглинання не відбудеться.
Заборона розповідає про зміну настрою щодо соцмережі одіозного бізнесмена, який славиться своїми скандальними діями та висловлюваннями.
Ілон Маск передумав судитися з Твіттером
Адвокати мільярдера 3 жовтня 2022 року надіслали представникам соціальної мережі документи з пропозицією поновити угоду про поглинання, пише Reuters з посиланням на власні джерела.
Так, Маск пропонує заплатити за компанію $44 мільярди, про які йшлося у першій угоді. Для цього Twitter має відкликати позов у канцелярському суді Делаверу: перше основне засідання заплановане на 17 жовтня 2022 року.
«Угода покладе край місяцям судових процесів, які завдали шкоди бренду Twitter і підживили репутацію Маска за безладну поведінку. Не одразу було зрозуміло, чому мільярдер вирішив відмовитися від бою, хоча багато хто говорив про його заплановану капітуляцію. Це може бути пов’язано з ідеєю бізнесмена створити суперпрограми з найрізноманітнішими функціями під кодовою назвою “X”», — зазначили у виданні.
Читати більше новин в TelegramТаку теорію підтверджує і твіт Маска, який з’явився приблизно у той же час, як компанія Твіттер отримала пропозицію.
Після оголошення вартість однієї акції соціальної мережі зросла майже на $10.
Соціальна мережа проти Маска: коротко про судовий процес
Про покупку Твіттера одіозним мільярдером стало відомо 25 квітня. А вже 8 липня 2022 року юристи Маска надіслали Twitter листа щодо розірвання угоду про купівлю соціальної мережі на $44 мільярди. Адвокати стверджували, що бізнесмен має право вийти з угоди, оскільки керівництво соцмережі не надавало йому повного доступу до інформації, зокрема, про реальну кількість ботів. Компанія також нібито порушила угоду не змінювати суттєво свій бізнес після підписання договору, але з травня почала проводити звільнення топменеджерів.
У відповідь 12 липня Twitter подала позов до суду, вимагаючи все ж завершити поглинання. У компанії заявили, що дії Маска є недобросовісними і заподіяли непоправної шкоди бізнесу.
Компанія звернулася до Канцелярського суду штату Делавер, який часто розглядає справи про ділові угоди між корпораціями. Він славиться тим, що не дуже добре ставиться до покупців, які відмовляються від угод.
Після низки ще кількох додаткових зустрічних позовів Маск на початку серпня продав 7.92 мільйона акцій компанії на суму близько $6.88 мільярдів. Своє рішення він пояснив тим, що не виключає все ж покупки.
Twitter погодилися надати мільярдеру документи колишнього керівника відділу споживчих товарів компанії Кайвона Бейкпура, який нібито був ключовою фігурою в підрахунку кількості підроблених облікових записів на платформі.
Раніше Заборона розповідала про судовий позов проти Ілона Маска, який подав інвестор Кіт Джонсон 16 червня. Він звинуватив мільярдера в організації криптопіраміди Dogecoin.
Читати більше новин в Telegram