Читаєте зараз
Заручники під страхом смерті. Рашисти масово викрадають людей в Маріуполі

Заручники під страхом смерті. Рашисти масово викрадають людей в Маріуполі

Markiian Oliiarnyk
  • Місто Маріуполь кілька тижнів знаходиться в осаді: щоденно РФ скидає по кілька бомб на мирну інфраструктуру.
  • При цьому якщо й навіть зголошувалися на гуманітарні коридори, поливали їх вогнем: жодна автівка не доїхала неушкодженою.
  • Ворогу вдалося прорватися в місто. Тепер жителів насильно вивозять в ОРДЛО чи РФ: їхня доля невідома.

У Маріуполі російські військові викрадають містян та вивозять їх до віддалених міст Росії або в ОРДЛО. Спочатку мирних жителів міста відправляють до фільтраційних таборів і проводять перевірки, а потім депортують. У тих, хто опинився в Росії, забираються українські паспорти та видають папірець без жодної юридичної сили.

Заборона розповідає про те, як рашисти викрадають маріупольців та яка їх подальша доля.


Окупанти вивозять викрадених маріупольців в РФ та ОРДЛО

Ворожі війська викрадають людей та насильно вивозять їх із окупованого Маріуполя до Росії та в ОРДЛО, повідомили у Маріупольській міській раді.

Захоплених маріупольців, за даними міської ради, вивозять до фільтраційних таборів, де перевіряють телефони та документи, а після перевірки відсилають частину людей до віддалених міст Росії та в ОРДЛО, доля інших залишається невідомою. У тих, хто опинився в Росії, забирають українські паспорти, а натомість видають папірець, який не має жодної юридичної сили.

«Те, що сьогодні роблять окупанти – знайоме старшому поколінню, яке застало жахливі події Другої світової війни, коли нацисти насильно захоплювали людей. Складно уявити, щоб у 21 столітті людей насильно вивозили в іншу країну. Мало того, що російські війська знищують наш мирний Маріуполь, вони пішли ще далі і почали вивозити маріупольців. Всі військові злочини з боку Росії мають отримати найжорсткіше покарання», — заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Читати більше новин в Telegram

Відомо, що окупанти викрадають людей з Лівобережного району міста: рашисти забрали містян зі сховища у будівлі спорт-клубу, де від бомбардувань ховалися більше тисячі людей — переважно жінки та діти, а також вулиць Азовстальської та Українського козацтва.

У міськраді Маріуполя пояснили, що у цьому районі міста точилися бої, тому ЗСУ відійшли від масових скупчень цивільних, чим і скористався ворог.

Раніше Заборона розповідала про примусову мобілізацію жителів «ДНР» та «ЛНР» до лав окупантської армії. За даними української розвідки, новобранців без підготовки відправляють у бій, тому кількість жертв серед них складає 70-80%.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій