'
Читаєте зараз
Медведчук погрожує заборонити фільм про Стуса через суд

Медведчук погрожує заборонити фільм про Стуса через суд

Аня Білоус
Автор:

Лідер громадського руху «Український вибір» та кум президента РФ Віктор Медведчук опублікував на сайті своєї організації заяву щодо фільму про Василя Стуса. У ній Медведчук «залишає за собою право на відповідні правові дії, у т.ч. спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд».

Нагадаємо, навколо зйомок фільму про Василя Стуса розгорівся скандал: спершу автори картини вирізали сцену з Медведчуком у суді, потім пояснили це рішення проханням сина Стуса, а далі вирішили все ж зняти цю сцену.

Заява з’явилася на сайті Медведчука 12 серпня, її оприлюднив його адвокат Ігор Кириленко. У тексті Медведчук пояснює, що в радянські часи роль адвоката, якого притягала до участі держава, у справах за статтею 62 КК УРСР, була незначною й не впливала на рішення. Також він назвав «брехливими» твердження про те, що Стус відмовлявся від радянського адвоката і просив надати йому виключно «міжнародного».

У Заяві Медведчука також йдеться про те, що він «завжди виступав за збереження історичної правди, об’єктивне висвітлення історичних фактів». А в нинішньому конфлікті він звинувачує голову уряду Володимира Гройсмана та вважає це «безпрецедентною піар-кампанією» проти самого себе.

Нагадаємо, 10 серпня український актор та ведучий Геннадій Попенко повідомив, що зі сценарію фільму «Стус» прибрали одну з ключових сцен – суд. Серед головних героїв цієї сцени – адвокат поета Віктор Медведчук, український політик та перемовник у Мінському процесі, а також кум Президента РФ Владіміра Путіна.

Читати більше новин в Telegram

 

Читайте також:

Зі сценарію фільму про Стуса видалили ключову сцену. «Нам не треба промотувати Медведчука»

Син Стуса заперечує, що просив прибрати Медведчука з фільму про батька

Творці фільму «Стус» вирішили дозняти сцену із Медведчуком

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій