Медведчук погрожує заборонити фільм про Стуса через суд | Заборона
Читаєте зараз
Медведчук погрожує заборонити фільм про Стуса через суд

Медведчук погрожує заборонити фільм про Стуса через суд

Лідер громадського руху «Український вибір» та кум президента РФ Віктор Медведчук опублікував на сайті своєї організації заяву щодо фільму про Василя Стуса. У ній Медведчук «залишає за собою право на відповідні правові дії, у т.ч. спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд».

Нагадаємо, навколо зйомок фільму про Василя Стуса розгорівся скандал: спершу автори картини вирізали сцену з Медведчуком у суді, потім пояснили це рішення проханням сина Стуса, а далі вирішили все ж зняти цю сцену.

Заява з’явилася на сайті Медведчука 12 серпня, її оприлюднив його адвокат Ігор Кириленко. У тексті Медведчук пояснює, що в радянські часи роль адвоката, якого притягала до участі держава, у справах за статтею 62 КК УРСР, була незначною й не впливала на рішення. Також він назвав «брехливими» твердження про те, що Стус відмовлявся від радянського адвоката і просив надати йому виключно «міжнародного».

У Заяві Медведчука також йдеться про те, що він «завжди виступав за збереження історичної правди, об’єктивне висвітлення історичних фактів». А в нинішньому конфлікті він звинувачує голову уряду Володимира Гройсмана та вважає це «безпрецедентною піар-кампанією» проти самого себе.

Нагадаємо, 10 серпня український актор та ведучий Геннадій Попенко повідомив, що зі сценарію фільму «Стус» прибрали одну з ключових сцен – суд. Серед головних героїв цієї сцени – адвокат поета Віктор Медведчук, український політик та перемовник у Мінському процесі, а також кум Президента РФ Владіміра Путіна.

 

Читайте також:

Зі сценарію фільму про Стуса видалили ключову сцену. «Нам не треба промотувати Медведчука»

Син Стуса заперечує, що просив прибрати Медведчука з фільму про батька

Творці фільму «Стус» вирішили дозняти сцену із Медведчуком

Нагору