'
Читаєте зараз
Meta запустила суперкомп’ютер для боротьби з мовою ворожнечі у Facebook та Instagram

Meta запустила суперкомп’ютер для боротьби з мовою ворожнечі у Facebook та Instagram

Markiian Oliiarnyk
  • Компанія Цукерберга запустила найшвидший у світі суперкомп’ютер зі штучним інтелектом.
  • Він займатиметься машинним навчанням систем Meta, зокрема алгоритмів виявлення мови ворожнечі у Facebook та Instagram.
  • Також його використовуватимуть для створення нових систем штучного інтелекту в межах розширення метавсесвіту Цукерберга.

Компанія Meta (Facebook) створила новий надпотужний суперкомп’ютер зі штучним інтелектом — RSC. У Цукерберга обіцяють, що до кінця 2022 року він стане найшвидшим у світі. Машина займатиметься вдосконалення штучного інтелекту в системах Meta, зокрема алгоритмів модерації контенту для виявлення мови ворожнечі та дезінформації. Також його використовуватимуть для створення нових ШІ-систем для розширення VR та AR можливостей метавсесвіту Meta.

Заборона розповідає про фішки найшвидшого суперкомп’ютера зі штучним інтелектом, розробленого компанією Meta.


RSC: суперкомп’ютер Meta зі штучним інтелектом

Компанія Meta створила найшвидший суперкомп’ютер зі штучним інтелектом, розроблений спеціально для навчання систем машинного навчання, пише The Verge.

«Meta розробила найшвидший у світі суперкомп’ютер зі штучним інтелектом. Ми називаємо його RSC або ж AI Research SuperCluster, і він буде завершений пізніше цього року», — заявив генеральний директор компанії Meta Марк Цукерберг. 

Від звичайних суперкомп’ютерів, які використовуються університетами та науковцями для надскладних обчислень, суперкомп’ютери зі штучним інтелектом відрізняються за типом виконання завдань. Фактично вони потребують значно меншої точності, що дозволяє їм виконувати значно більше обчислень на секунду.

Читати більше новин в Telegram

Робота над RSC розпочалася ще півтора року тому. Перша фаза, яка складається з 760 систем Nvidia GGX A100, які містять 6080 графічних процесорів, вже запущена й ефективно виконує свої завдання. Другу фазу обіцяють завершити до кінця 2022 року. Тоді комп’ютер налічуватиме близько 16 000 графічних процесорів і зможе навчати системи штучного інтелекту з понад трильйоном параметрів та набором даних розміром з ексабайт.

Системи Nvidia GGX A100, з яких складається суперкомп’ютер зі штучним інтелектом Meta — RSC. Фото: Meta Platforms, Inc.

Чим займатиметься суперкомп’ютер Meta

RSC використовуватиметься для машинного навчання низки систем у Meta, зокрема вдосконалюватиме інноваційні функції доповненої реальності, які повинні з’явитися у майбутньому AR-обладнанні Meta.

Що не менш важливо, його планують використати для вдосконалення алгоритмів модерації контенту, що використовуються для виявлення мови ворожнечі та дезінформації у Facebook та Instagram. Наразі вони працюють дуже неефективно, як з’ясувалося під час гучного скандалу Facebook Papers, який підірвав довіру користувачів до усіх продуктів компанії Цукерберга.

Він слугуватиме для створення нових систем штучного інтелекту в межах розширення метавсесвіту Meta, які зможуть:

  • навчатися на трильйонах прикладів;
  • працювати з сотнями мов;
  • плавно аналізувати текст, зображення та відео;
  • розробляти нові інструменти доповненої реальності тощо.

«Ми сподіваємося, що RSC допоможе нам створити абсолютно нові системи, які зможуть, наприклад, забезпечувати голосовий переклад у режимі реального часу для великих груп людей, кожна з яких говорить різною мовою, щоб вони могли безперешкодно співпрацювати над дослідницькими проєктами або разом гратися в AR-ігри», — розповіли інженери Meta Кевін Лі та Шубхо Сенгупта.

Раніше Заборона розповідала Meta провалила запуск власного токена і дозволила рекламу криптовалют у своїй соціальній мережі Facebook. Щоправда, щоб прорекламувати свою крипту треба мати одну з 24 ліцензій, схвалених компанією.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій