Читаєте зараз
Meta запустила музичний додаток на ШІ: що він може і навіщо потрібен

Meta запустила музичний додаток на ШІ: що він може і навіщо потрібен

Ilona Kivva
Автор:
  • Штучний інтелект використовують не тільки для створення текстів чи пошуку потрібної інформації, як от у ChatGPT, а і для написання музичних композицій.
  • Google у травні-2023 представив пілотний проєкт MusicLM, який створювали у співпраці з відомими артистами. 
  • Meta показала власну програму. Вона подібна до гуглівської, але має кілька переваг.

Застосунок від «Мета» працює на основі штучного інтелекту і не вимагає реєстрації. Композиції він створює з текстових запитів, які вводить користувач. Для прикладу можна завантажити вже існуючі композиції. Використовувати згенеровані треки можна без будь-яких обмежень.

Заборона розповідає про додаток компанії Цукерберга.


MusicGen: коротко про застосунок

MusicGen — музичний онлайн-генератор від компанії-гіганта у сфері соціальних мереж. Інструмент поки випустили у бета-версії, пише TechCrunch.

Застосунок працює на основі штучного інтелекту. Щоб навчити його робити музику, було використано 20 000 годин різноманітних творів: від ліцензованих треків до звукових ефектів та уривків.

На практиці бета-версія працює так:

Читати більше новин в Telegram
  • перш за все, потрібно описати мелодію текстом (запити вводяться англійською). Наприклад, «поп-пісня 80-х із важкими барабанами та синтезаторами у фоновому режимі», «мелодія для контрнаступу ЗСУ» тощо. Водночас запити типу «шум морської хвилі, «стукіт копит тощо» — не відтворить;
  • можна завантажити якусь мелодію або трек, який буде еталонним. В цьому випадку ШІ намагатиметься слідувати як опису, так і мелодії;
  • натиснути кнопку generate і зачекати.

Програма створить аудіо на 12 с, яке можна завантажити й використовувати на власний розсуд. Meta не накладає жодних обмежень і стверджує, що вся музика, якій навчали MusicGen, покрита юридичними угодами з правовласниками. Тож такі короткі аудіо можна використовувати, наприклад, у TikTok та Instagram роликах або навіть у кіно, серіалах, телешоу тощо.

Крім того, Meta надала доступ до попередньо навчених моделей, які може запустити будь-хто з графічним процесором із приблизно 16 ГБ пам’яті. Музична спільнота може протестувати всі можливості та дати фідбек для вдосконалень.

«Генерація музики покращується, але основні етичні та правові проблеми ще належить вирішити. Штучний інтелект, як-от MusicGen, вчиться на існуючій музиці і створює подібні ефекти. Це те, з чим згодні не всі артисти. Все частіше домашні треки, створені за допомогою ШІ, видають за автентичні або принаймні достатньо близькі. Вони стають вірусними, тому лейбли подають у суд. Однак досі немає ясності щодо того, чи порушує deepfake-музика авторські права. Можливо, невдовзі з’являться вказівки з цього питання», — кажуть у TechCrunch.

MusicLM: що це таке

Подібну технологію наприкінці травня 2023 року представила компанія Google. Застосунок має назву MusicLM.

Додаток працює за тим же принципом, що і MusicGen, але має кілька суттєвих відмінностей:

  • у гуглівській програмі перед використанням потрібно пройти реєстрацію;
  • MusicLM не дозволяє користувачам створювати музику, використовуючи за приклад відомих виконавців чи ліцензовані твори — це має допомогти Google уникнути проблем з авторським правом;
  • тут доступні підказки на основі настрою, жанру та інструментів. Тобто можна ввести запит з відтінком настрою, наприклад, «душевний джаз для званої вечері»;
  • ШІ у MusicLM генерує не одну, а одразу дві композиції, з яких можна вибрати кращу. Це зробили для того, аби у майбутньому покращити технологію.

Раніше Заборона розповідала про музичний застосунок, над яким працює компанія Apple. Розробники заявляють, що вже зібрали найбільшу базу класичних композицій у світі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій