Читаєте зараз
Методом Гітлера та Сталіна. Російські окупанти знищують українські підручники з історії

Методом Гітлера та Сталіна. Російські окупанти знищують українські підручники з історії

Iryna Troian
Автор:
Нацисти спалюють книжки
  • Рашисти вилучають і знищують українські книжки на тимчасово окупованих територіях, які суперечать кремлівській пропаганді.
  • Особливо запекло росіяни шукають підручники з історії та українську літературу про Майдани, ООС та визвольні змагання.
  • Книги знищують на місці або вивозять у невідомому напрямку.

Російські окупанти продовжують наслідувати своїх ідеологів Гітлера та Сталіна, тому взялися за знищення українських книжок на тимчасово окупованих територіях. В бібліотеках рашисти шукають переважно історичну та художню літературу. Крім того, загарбники склали цілий перелік заборонених до згадування імен, серед яких Мазепа, Петлюра і Бандера.

Заборона розповідає про дані української розвідки щодо знищення росіянами бібліотечного фонду тимчасово окупованих українських територій.


Знищення українських книжок на окупованих територіях

Загарбницькі війська Російської Федерації вилучають і знищують українську літературу та підручники з історії на тимчасово окупованих територіях, повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

«В бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди. Для цього залучено російські підрозділи так званої воєнної поліції. Наразі, окрім репресивних, вони виконують також і так звані “ідеологічні функції”», — зазначає українська розвідка.

Найбільше окупантів цікавлять книжки про українські Майдани, АТО/ООС, українські визвольні змагання, а також шкільні підручники з історії України та наукова література.

Читати більше новин в Telegram

Крім того, рашисти мають цілий перелік заборонених до згадування імен, серед них: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. Також відомо про випадки вилучення книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані. Знайдені книжки вилучаються, знищуються на місці або вивозяться у невідомому напрямку.

Раніше Заборона розповідала про те, як Володимир Путін хоче змусити український уряд визнати претензії Кремля на південні та східні регіони України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій