Читаєте зараз
Методом Гітлера та Сталіна. Російські окупанти знищують українські підручники з історії

Методом Гітлера та Сталіна. Російські окупанти знищують українські підручники з історії

Iryna Troian
Автор:
Нацисти спалюють книжки
  • Рашисти вилучають і знищують українські книжки на тимчасово окупованих територіях, які суперечать кремлівській пропаганді.
  • Особливо запекло росіяни шукають підручники з історії та українську літературу про Майдани, ООС та визвольні змагання.
  • Книги знищують на місці або вивозять у невідомому напрямку.

Російські окупанти продовжують наслідувати своїх ідеологів Гітлера та Сталіна, тому взялися за знищення українських книжок на тимчасово окупованих територіях. В бібліотеках рашисти шукають переважно історичну та художню літературу. Крім того, загарбники склали цілий перелік заборонених до згадування імен, серед яких Мазепа, Петлюра і Бандера.

Заборона розповідає про дані української розвідки щодо знищення росіянами бібліотечного фонду тимчасово окупованих українських територій.


Знищення українських книжок на окупованих територіях

Загарбницькі війська Російської Федерації вилучають і знищують українську літературу та підручники з історії на тимчасово окупованих територіях, повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

«В бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди. Для цього залучено російські підрозділи так званої воєнної поліції. Наразі, окрім репресивних, вони виконують також і так звані “ідеологічні функції”», — зазначає українська розвідка.

Найбільше окупантів цікавлять книжки про українські Майдани, АТО/ООС, українські визвольні змагання, а також шкільні підручники з історії України та наукова література.

Крім того, рашисти мають цілий перелік заборонених до згадування імен, серед них: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. Також відомо про випадки вилучення книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані. Знайдені книжки вилучаються, знищуються на місці або вивозяться у невідомому напрямку.

Раніше Заборона розповідала про те, як Володимир Путін хоче змусити український уряд визнати претензії Кремля на південні та східні регіони України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору