'
Читаєте зараз
Молодіжне Євро-2023: збірна України розгромила фаворитів чемпіонату

Yevheniia Kostina
  • Команда під керівництвом Руслана Ротаня обіграла французів в престижному турнірі з впевненим рахунком: 3:1.
  • 5 липня будуть зіграні півфінальні матчі: Ізраїль — Англія (19:00) та Іспанія — Україна (22:00).
  • Переможці пар 8 липня розіграють перемогу в Євро-2023 8 липня в Батумі.

Чоловіча збірна України з футболу (U21) перемогою у чвертьфіналі європейського чемпіонату вперше в історії забезпечила собі путівку на Олімпійські ігри. В 2024 році, окрім господарів Олімпіади, Європу представлятимуть збірні Іспанії, Ізраїлю та України.

Заборона розповідає про матч чвертьфіналу Євро-2023 та про шлях українців в груповій частині.

Україна — Франція: огляд матчу 2 липня

Майже кожен гравець обох команд грав в єврокубках, тому і тренерський склад, і футболісти розуміли, що простими 90 хвилин точно не будуть. Хоча французи вважалися фаворитами турніри, в групових матчах українці показали, що мають дуже високий рівень і будуть битися зухвало і натхненно.

«Якщо повернутися на роки назад, коли ми тільки зібралися, а особливо після першого відбірного поєдинку з Францією, — ми не могли уявити, що через два матчі ми цю збірну обіграємо. Ми розуміли, що Франція буде дуже компактно оборонятися всередині, що нам максимально перекриють центр. Ми робили акцент на цьому, а також на грі з хибною дев’яткою, аби відтягувати захисників, які діють дуже високо. У ці зони повинні були вбігати наші швидкі вінгери», — прокоментував матч головний тренер молодіжки Руслан Ротань.

Франція (U-21) — Україна (U-21): склади команд

Читати більше новин в Telegram

Франція (U-21): Шевальє, Калюлю, Сімакан (Жандре, 72), Люкеба, Нкунку, Ле Фе, Какере (к), Тюрам (Адлі, 72), Баркола, Гуїрі (Ваї, 72), Шеркі (Калімуєндо, 80). Запасні: Мельє, Баїч, Ларусі, Баде, Шотар, Діакіте. Тренер: Сільвен Ріполь.

Україна (U-21): Трубін, Сич, Батагов, Таловєров, Вівчаренко, Бражко, Бондаренко (к) (Желізко, 88), Кащук (Назаренко, 59), Судаков, Мудрик (Брагару, 78), Криськів (Сікан, 59). Запасні: Нещерет, Фесюн, Сирота, В’юнник, Салюк, Лях, Очеретько. Тренер: Руслан Ротань.

Фото Павла Кубанова, УАФ

Ближче до середини першого тайму ініціативою заволоділи французи, які на 19-й хвилині після розпасовки Ле Фе—Баркола—Шеркі відкрили рахунок.

Досить швидко українці й самі відправили м’яч у сітку, проте Криськів зробив це з положення поза грою. На 32-й хвилині на користь збірної спрацював фактор Мудрика, який увірвався до штрафного й заробив пенальті на Калюлю. 11-метровий реалізував Судаков: 1:1.

На 38-й хвилині французи провели класну атаку, яку ударом із кута штрафного завершив Баркола ударом в стійку воріт. Синьо-жовті використали свій шанс на 44-й хвилині: після феноменального пасу Мудрика із власної половини поля Судаков реалізував гол: 2:1.

Другий тайм видався багатим на боротьбу, емоції та жовті картки. Ваї навіть відправив м’яч у сітку воріт Трубіна, проте після перегляду повтору арбітри скасували гол Франції через офсайд. Українці ж зосередилися на контратаках — і це принесло результати. Спершу Назаренко пробив поруч зі стійкою, проте невдовзі він уже асистував Бондаренку, який під завісу забив ефектний переможний м’яч: 3:1.

21-річний Артем Бондаренко святкує з товаришами по команді та допоміжним персоналом, забитий третій гол. 2 липня 2023 року в Клуж-Напока, Румунія. Фото Сема Барнса, Sportsfile/УЄФА через Getty Images

Євро-2023: півфінали та фінал

21 червня українці в Бухаресті обіграли Хорватію з рахунком: 2:0. Через три дні нашій збірній з мінімальним рахунком підкорилася команда з Румунії. Найважчий матч відбувся 27 червня: синьо-жовті могли вирвати перемогу в Іспанії, втім нічия: 2:2. Обидві збірні набрали по сім очок в групі, але іспанці по забитих голах випередили і очолили таблицю.

1 липня збірна Іспанії в своєму чвертьфіналі в додатковий час обіграла Швейцарію (2:1), тож вже 5 липня знову зустрінуться з нашою командою. В той же день зустрінуться збірні Англії та Ізраїля, матч розпочнеться о 19:00. Трансляції ігор дивіться на Суспільному та в мережі MEGOGO.

Фінал Євро-2023 відбудеться 8 липня в Батумі.

Раніше Заборона розповідала про позицію Національного олімпійського комітету України щодо участі українських спортсменів, якщо організатори допустять до змагань росіян.