Москва підтримує Лукашенка, але готова зупинити. Політолог Артем Шрайбман пояснив інтерес Путіна
- На польсько-білоруському кордоні криза: 4 000 мігрантів застрягли у буферній зоні.
- Росія, як і Білорусь, критикує Захід за міграційну кризу.
- Путін не зацікавлений у воєнних конфліктах із країнами НАТО – Шрайбман.
Криза на польсько-білоруському кордоні з 4 000 мігрантами з Близького Сходу змусила не просто глибоко занепокоїтись, а реально почати нервувати сусідів і навіть решту країн Європейського Союзу. Поки що дії президента Білорусі Олександра Лукашенка підтримують у Кремлі. Однак, якщо дійде до реальних зіткнень, Москва може втрутитися.
Таку думку у колонці на Забороні висловив незалежний білоруський політолог Артем Шрайбман.
Путін хоче «Північний потік 2», а не влаштовувати війни
За словами Артема Шрайбмана, поки що Москва підтримує те, що робить Олександр Лукашенко.
«У неї [Москви, РФ] та сама риторика: вона критикує Захід за міграційну кризу. Але я думаю, що ситуація, в якій Путін захоче зупинити Лукашенка, можлива — наприклад, якщо дійде до реальних зіткнень», — вважає незалежний політолог.
Президент Росії, на його думку, «наразі не зацікавлений у військових конфліктах з країнами НАТО». Шрайбман наголосив на важливому моменті: у вирішенні конфліктних ситуацій можуть підключитися Німеччина та США, стратегічно сильні країни. А у Володимира Путіна сьогодні протилежна стратегія — не сваритися, а згладжувати кути.
Читати більше новин в Telegram«У Путіна зараз інший настрій — запустити без проблем «Північний потік 2», налагодити стосунки з німецьким урядом, а не влаштовувати війну чи підтримувати їх, бо Лукашенко так захотів. Але поки що Путін не бачить для себе серйозних витрат у цій міграційній кризі», — резюмує незалежний білоруський політолог Артем Шрайбман.
Раніше Заборона розповідала про те, як «Газпром» перестав використовувати українську ГТС і уклав новий 15-річний контракт із угорцями на постачання 4.5 млрд кубометрів газу в обхід України.
Читати більше новин в Telegram