Читаєте зараз
Москва підтримує Лукашенка, але готова зупинити. Політолог Артем Шрайбман пояснив інтерес Путіна

Москва підтримує Лукашенка, але готова зупинити. Політолог Артем Шрайбман пояснив інтерес Путіна

Yevheniia Kostina
Мігранти на польсько-білоруському кордоні
  • На польсько-білоруському кордоні криза: 4 000 мігрантів застрягли у буферній зоні.
  • Росія, як і Білорусь, критикує Захід за міграційну кризу.
  • Путін не зацікавлений у воєнних конфліктах із країнами НАТО – Шрайбман.

Криза на польсько-білоруському кордоні з 4 000 мігрантами з Близького Сходу змусила не просто глибоко занепокоїтись, а реально почати нервувати сусідів і навіть решту країн Європейського Союзу. Поки що дії президента Білорусі Олександра Лукашенка підтримують у Кремлі. Однак, якщо дійде до реальних зіткнень, Москва може втрутитися.

Таку думку у колонці на Забороні висловив незалежний білоруський політолог Артем Шрайбман.


Путін хоче «Північний потік 2», а не влаштовувати війни

За словами Артема Шрайбмана, поки що Москва підтримує те, що робить Олександр Лукашенко.

«У неї [Москви, РФ] та сама риторика: вона критикує Захід за міграційну кризу. Але я думаю, що ситуація, в якій Путін захоче зупинити Лукашенка, можлива — наприклад, якщо дійде до реальних зіткнень», — вважає незалежний політолог.

Президент Росії, на його думку, «наразі не зацікавлений у військових конфліктах з країнами НАТО». Шрайбман наголосив на важливому моменті: у вирішенні конфліктних ситуацій можуть підключитися Німеччина та США, стратегічно сильні країни. А у Володимира Путіна сьогодні протилежна стратегія — не сваритися, а згладжувати кути.

Читати більше новин в Telegram

«У Путіна зараз інший настрій — запустити без проблем «Північний потік 2», налагодити стосунки з німецьким урядом, а не влаштовувати війну чи підтримувати їх, бо Лукашенко так захотів. Але поки що Путін не бачить для себе серйозних витрат у цій міграційній кризі», — резюмує незалежний білоруський політолог Артем Шрайбман.

Раніше Заборона розповідала про те, як «Газпром» перестав використовувати українську ГТС і уклав новий 15-річний контракт із угорцями на постачання 4.5 млрд кубометрів газу в обхід України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій