'
Читаєте зараз
В Україні дозволили другий бустер і щеплення дітей: що треба знати

В Україні дозволили другий бустер і щеплення дітей: що треба знати

Ilona Kivva
Автор:
  • Перше бустерне щеплення можна робити не раніше, ніж через 5 місяців після первинного курсу вакцинації.
  • Друга додаткова доза вакцини особливо рекомендована людям від 60 років та тим, хто має хронічні хвороби.
  • Дозування препаратів для COVID-щеплення дітей до 12 років відрізняється від норми для дорослих. У потрібному дозуванні випускається тільки Comirnaty від Pfizer.

Повторне додаткове щеплення від коронавірусу робиться не раніше ніж через чотири місяці після першого бустера. Для цього підходять вакцини Janssen, CoronaVac та Pfizer, однак препарат має бути тим самим, який використовували при першій вакцинації. Проходити COVID-вакцинацію з вересня 2022 року можуть діти від п’яти років, але тільки основний курс.

Заборона розповідає про щеплення від коронавірусу в Україні.


Друга бустерна вакцина від коронавірусу: кому можна

Міністерство охорони здоров’я України дозволило робити друге додаткове щеплення від коронавірусу усім повнолітнім. Особливо рекомендована бустерна вакцина людям у групі ризику: 

  • віком від 60 років;
  • віком 18-59 років — для людей з хворобами, що підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

«Ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання. Один із важливих етапів цієї готовності — це вакцинація, у першу чергу для груп ризику. Ми дозволяємо другу дозу всім охочим. Вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись — не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим», — заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін. 

Також дозволено проводити основний курс вакцинації від коронавірусу  дітям віком 5-11 років (раніше можна було з 12 років). Потрібна обов’язкова згода батьків чи опікуна.

Читати більше новин в Telegram

COVID-щеплення в Україні: графік і вакцини

Курс вакцинації від коронавірусу має проходити з чітким інтервалом між дозами:

  • перше щеплення;
  • друге щеплення — через 14-28 днів після першого (в залежності від вакцини);
  • перша бустерна доза — через 5 місяців після первинного курсу;
  • другий бустер — через 4 місяці після першого бустерного щеплення.

В Україні станом на вересень 2022 року доступні вакцини Janssen, CoronaVac та Pfizer для основного курсу щеплення. Всі ці марки препаратів також підходять для додаткової вакцинації. Для щеплення дітей від п’яти років можна використовувати тільки препарат Comirnaty (Pfizer).

Раніше Заборона розповідала про оптимістичний прогноз Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо завершення пандемії коронавірусу. У другій декаді вересня був зафіксований найнижчий рівень смертності від COVID-19 за всю історію спалахів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій