Читаєте зараз
Музичні видавці об’єдналися проти Twitter: які наслідки для користувачів 

Музичні видавці об’єдналися проти Twitter: які наслідки для користувачів 

Ilona Kivva
Автор:
  • Група продюсерських компаній вимагає від Твіттера $250 млн за порушення авторських прав.
  • Власник соцмережі Ілон Маск вважає закон про авторське право чумою для людства.
  • Компанія перебуває у скрутному фінансовому становищі через недалекоглядне керівництво.

Користувачі Twitter довгий час безперешкодно публікували дописи з використанням неліцензованої музики. Керівництво компанії, на відміну від інших великих платформ, ніяк на це не реагувало. Судовий процес може поглибити вже існуючи кризу і чи не довести платформу до банкрутства.

Заборона розповідає про черговий скандал, який знову поставив під загрозу існування соцмережі.


Ілон Маск ігнорує авторське право 

17 музичних видавців скооперувались та подали до суду на Twitter. Вони звинуватили компанію в порушенні авторських прав на близько 1 700 пісень. За них позивачі хочуть відшкодувати $250 мільйонів, повідомляє The New York Times.

У позові сказано, що керівництво Twitter систематично ігнорувало будь-які заяви про порушення з грудня 2021 року. За весь цей час було оскаржено близько 300 000 постів користувачів. Президент Національної асоціації музичних видавців Девід Ізраелайт зазначив, що Твіттер є найбільшою соціальною медіаплатформою, яка повністю відмовилася ліцензувати мільйони пісень у своєму сервісі.

Маск, судячи з його твітів, не вважає її порушенням. На його думку, чинний закон про авторське право виходить абсурдно далеко за рамки захисту оригінального творця та є чумою для людства.

Читати більше новин в Telegram

У тому ж 2021 році Twitter вів переговори щодо ліцензійних прав із трьома великими музичними лейблами — Universal, Sony і Warner. Проте після купівлі компанії Маском всі розмови зайшли в глухий кут, а потім і повністю зірвалися. Причиною вважають високу вартість таких угод — понад $100 млн на рік.

Twitter під загрозою банкрутства

Засновник та мажоритарний бенефіціар SpaceX Ілон Маск викупив соцмережу Twitter за $44 млрд в жовтні 2022 року. Зі зміною власника в компанії розпочались масштабні трансформації: першим стало скорочення штату, яке згодом призвело до численних збоїв у роботі.

Одним з видимих нововведень став оновлений Twitter Blue за $8 на місяць. Знаменитості, політики, медіа, офіційні представництва почали втрачати позначки верифікації, натомість їм пропонувалася синя галочка. Проста, але водночас несправедлива процедура породила навалу клонів перевірених акаунтів і, як наслідок, розповсюдження фейків. Рекламодавці заявили про розчарування в новій політиці компанії і знизили бюджети.

Доходи від реклами різко скоротилися, і соцмережа зіткнулася з виплатою багатомільярдних боргів. Мільярдер пробував рятувати за рахунок зменшення витрат, але це не допомогло. Компанія Fidelity, яка є зовнішнім інвестором Twitter, повідомила, що після купівлі Ілоном Маском її вартість впала втричі (з $314 до $101). 

Крім того, навесні-2023 компанія оголосила про вихід із кодексу щодо боротьби з дезінформацією в інтернеті. Тож вже в травні міністр цифровізації Франції Жан-Ноель Барро заявив, що якщо Twitter не відповідатиме правилам, її можуть заблокувати на території Європейського союзу. 

Раніше Заборона розповідала про способи купити верифікацію в Facebook та Instagram.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій