'
Читаєте зараз
Ми закінчуємося: прощальна записка 36-ї бригади. Чи дійсно то був фейк?

Ми закінчуємося: прощальна записка 36-ї бригади. Чи дійсно то був фейк?

Ilona Kivva
Автор:
Азовсталь
  • 11 квітня в Facebook з’явився пост 36-ї бригади, що боронить Маріуполь: текст складений так, ніби останній.
  • В мережі почали поширювати версію, що сторінка була зламана. Пост через декілька годин було видалено.
  • Офіційного коментаря від ВМС за добу не було, за Маріуполь відповів головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

В одних з оборонців Маріуполя 36-тої бригади морської піхоти імені Михайла Білинського закінчилися бойові ресурси. Морпіхів відтіснили до заводу Азовмаш і оточили, а можливостей чинити ефективний подальший спротив у них більше немає: немає боєкомплектів. У мережі поширилася інформація про можливість фейку, Воєнно-морські сили Збройних сил України інформації не підтвердили і не спростували.

Заборона не дає жодних оцінок ані діям та словам політиків, ані військовим рішенням. Впродовж доби ми чекали на відповіді всіх можливих сторін, тож розповідаємо про факти прощальних записок 36-ї бригади та коментарів.


Звернення бригади ВМС імені Михайла Білинського: текст та відео

11 квітня 2022 року близько 10:00 на офіційній сторінці 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського ВМС України з’явилося звернення-прощання.

У ньому сказано, що у підрозділу закінчуються боєприпаси, жодної підтримки від вищого командування вони давно не отримують, тому ситуація критична. Йдеться, що окупанти начебто відтіснили морпіхів до заводу Азовмаш і оточили. 

«Піхота вся загинула, стрілецькі бої ведуть артилеристи, зенітники, зв’язківці, водії та кухарі. Навіть оркестр. Гинуть, але борються. Ми поступово закінчуємось. Мудрі генерали радять забирати боєприпаси у противника. Напевно, не вимерли ці совкові паркетники, тому багато народу за них помре дарма. Були шанси. Були можливості, але через сцикливість повідомляти по вертикалі вони не реалізовані», — написано у зверненні.

Читати більше новин в Telegram
36 окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського/Facebook

За даними видання Новинарнія, автором тексту є неназваний офіцер 36-ї бригади. «Це не офіційна позиція військової частини, а лист морського піхотинця, через якого здійснювався зв’язок із підрозділом і який описує реальний стан справ в обороні Маріуполя морськими піхотинцями», — написали у ЗМІ.

12 квітня журналістка Анастасія Нагорна опублікувала відео з хлопцями та дівчатами 36-ї бригади з коментарем «що ніхто не міг сказати, що їх зламали». Також в коментарях вона зазначила, що ці ролики були показані в ранковому ефірі телемарафону.

Схожу інформацію про стан речей у Маріуполі оприлюднив полк «Азов», який також героїчно боронить місто. Заступник командира полку капітан Святослав Паламар записав відеозвернення, у якому заявив, що бійці не отримують відповіді від «деяких політиків».

Фейк/не фейк: дані ВМС ЗСУ

Жодного офіційного спростування чи підтвердження станом на 12 квітня (тобто за добу) від командування ВМС ЗСУ опубліковано не було. Натомість на офіційній Facebook-сторінці з’явилося звернення  міністра закордонних справ Дмитра Кулеби: «Москва підготувала масштабну інформаційну кампанію, націлену на іноземні ЗМІ та політиків. Їхня “фабрика тролів” може спамити електронними листами та переповнювати коментарі дезінформацією про Україну», — цитують Кулебу у ВМС. 

Пост від 11.04. 2022 рік. Скриншот: ВМС ЗС України/Facebook

Крайній пост про воїнів 36-ї окремої бригади морської піхоти 10 квітня 2022 року на сторінці Військово-морських сил був опублікований пост про.

«Під постійними обстрілами вони змогли зберегти боєздатність та кожного дня дають ворогу по зубах. За останніми оцінками, морські піхотинці завдали величезних втрат російським фашистам. За наявною інформацією понад 13 батальйоно-тактичних груп російських фашистів втратили боєздатність. Воїни морські піхотинці продовжують знищувати окупантів, вони борються за всю країну. Ворог сконцентрував величезні сили на захоплення міста, однак завдяки мужності та силі всіх оборонців Маріуполя, плани орди й досі залишаються лише планами», — йдеться у публікації.

Пост від 10.04.2022. ВМС ЗС України/Facebook

Депутатка Київської міськради Аліна Михайлова, яка є бійцем Добровольчого українського корпусу, відреагувала на начебто звернення піхотинців.

«Як би всім не хотілося думати, що текст від морпіхів це фейк, диверсія та хакерська атака — все, що там написано — це правда. І нікому з нас не судити тих людей, які там лишились, продовжують знаходитися у пеклі, й попри все — продовжують із залишками зброї боротьбу», — написала Михайлова.

Під постом 36-ї окремої бригади також з’явилися коментарі з інформацією, що сторінку бригади могло бути зламано. 

Коментарі під постом 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірал Михайла Білинського. Скриншот: Facebook

Коментарі під постом 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірал Михайла Білинського. Скриншот: Facebook

Зазначимо, що попри інформацію про можливий фейк через 5 годин після публікації пост видалено не було.

О 15:55 головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний відреагував на ситуацію у Маріуполі: «Триває оборона Маріуполя. Зв’язок із підрозділами сил оборони, які героїчно утримують місто, стійкий та підтримується. Наголошую, що проведення оборонних операцій не є темою для публічних обговорень. Ми робимо можливе й неможливе для перемоги й збереження життя особового складу та мирних мешканців на всіх напрямках». 

Головнокомандувач ЗС України/Facebook

Раніше Заборона розповідала дані Служби безпеки України щодо підготовки окупантами масштабної провокації у Маріуполі, щоб перекласти відповідальність за жорстокі вбивства, вчинені окупантами, на Збройні сили України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій