'
Читаєте зараз
На Харківщині знайшли чергову катівню: причетні терористи «ЛНР»

На Харківщині знайшли чергову катівню: причетні терористи «ЛНР»

Ilona Kivva
Автор:
  • Місцевих жителів ворогу здавали свої ж сусіди.
  • Зібрані докази українські правоохоронці передають в Міжнародний суд в Гаазі.
  • Українські правоохоронці створили реєстр окупантів, які захоплювали регіон.

Після звільнення Харківщини правоохоронці виявили 18 концентрованих місць, де окупанти та колаборанти здійснювали тортури мирних жителів. Катівні зазвичай розташовували у відділках поліції або у великих підвалах; методи і інструменти злочинці використовували усюди одні й ті самі.

Заборона розповідає про дві катівні, в яких українці перебували у нелюдських умовах.


Підвал у Липцях 26 вересня: що відомо

У звільнених Липцях Харківської області виявили катівню – там окупанти утримували жителів з проукраїнською позицією. Місце для тортур було створено в приміщенні, де розташувалася «народна міліція ЛНР». 

«Бойовики цієї терористичної організації та російські військові незаконно ув’язнювали там місцевих мешканців, які підтримували територіальну цілісність України та відмовлялися співпрацювати з ворогом […] Застосовували до вʼязнів жорстокі тортури, після чого силоміць вивозили їх на територію РФ», – повідомили в Службі безпеці України.

Село Липці, Харківська область. Скріншот: Гуглмепс
Катівня в Липцях. Фото: Служба безпеки України

Читати більше новин в Telegram

Правоохоронці розпочали слідчі дії в населеному пункті, щоб встановити осіб, які постраждали від тортур, а також усіх злочинців, причетних до знущань. Окупантів звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Зібрані докази передадуть до Міжнародного кримінального суду у Гаазі.

Тортури в Харківській області: щонайменше 18 катівень 

На деокупованій території Харківської області українські правоохоронці провели вже 1 500 оглядів місць воєнних злочинів й створили реєстр окупантів, які були в регіоні.

«У ході відпрацювання звільнених населених пунктів поліцією виявлено 18 місць, в яких росіяни незаконно утримували та катували наших громадян. Приміщення цих катівень вже оглянуті, докази воєнних злочинів зафіксовані і зібрані», – сказав представник Головного слідчого управління Нацполіції Сергій Пантелеєв.

Зокрема, стало відомо про катівню в Козачій Лопані Харківської област, що в кількох кілометрах від РФ.

Козача Лопань, Харківська область. Скріншот: Гуглмепс

Під час окупації селища представники РФ створили псевдоправоохоронний орган й у підвальному приміщенні били струмом цивільних, зазначили в Харківській обласній прокуратурі.

Знайдений у Козачій Лопані апарат для катування струмом. Фото: Харківська обласна прокуратураКатівні на Харківщині: подробиці, фото

Слідчі встановили осіб, які працювали на росіян у Козачій Лопані, й притягуватимуть їх до кримінальної відповідальності.

Раніше Заборона розповідала історію Микити Горбаня з села Андріївка у Київській області. Окупанти взяли цивільного в полон, який призвів до ампутації пальців чоловіка на обох ногах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій