'
Читаєте зараз
На Львівщині відкопали артефакти часів Римської імперії. Їм немає аналогів в Україні

На Львівщині відкопали артефакти часів Римської імперії. Їм немає аналогів в Україні

Markiian Oliiarnyk
Каров
  • Археологічні об’єкти ІІІ століття нашої ери знайшли поблизу села Карів на Львівщині.
  • У похованні виявили фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким немає в Україні.
  • Могильник свідчить, що на цих територіях жили люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо.

Поблизу села Карів, що на Львівщині, археологи знайшли артефакти часів Римської імперії. У давньому похованні відкопали фрагменти двох скляних кубків, яким немає аналогів в Україні, бронзову застібку, дерев’яну скриньку з бронзовими пластинками та інші коштовні речі. 

Заборона розповідає про знахідку львівських археологів та про те, чому місце розкопок вже назвали відкриттям століття.


Що відомо про рідкісні знахідки на Львівщині

Археологи виявили сенсаційні знахідки часів Римської імперії поблизу села Карів Червоноградського району, що на Львівщині, повідомили у пресцентрі Департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА.

Під час розвідкових розкопок нововідкритої пам’ятки часів германських племен виявили два нові унікальні археологічні об’єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки невідоме. Знахідку відкопали науковці спільної археологічної експедиції Історико-краєзнавчого музею м. Винники та Львівського національного університету ім. Івана Франка. 

«В похованні, крім людських решток, археологи знайшли фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким в Україні немає. А також уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев’яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяхами і половинку жетона з білого пастового скла. Такі жетони використовували для римських настільних ігор», — розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Читати більше новин в Telegram

Знахідку датують початком ІІІ століття і відносять до вельбарської культури, яка поширилась від східногерманських племен готів. Знайдені коштовні предмети часів Римської імперії свідчать про  те, що на місці розкопок було поховано багатого чоловіка. 

Розкопки біля села Карів: відкриття століття

Околиці села Карів на Львівщині почали досліджувати ще у 2017 році. Інтерес археологів до населеного пункту виник після того, як місцеві краєзнавці випадково виявили тут стародавній меч та інші металеві вироби. Коли археологи розпочали свої роботи, виявилось, що на місці розташований давній могильник германських племен. До розкопок про існування цих племен на українських теренах не було відомо. 

Щороку поблизу села Карів археологи відкопують нові важливі знахідки та артефакти. «Карів як археологічна знахідка — відкриття століття. І не тільки для України: бронзовий казан з атташами у вигляді чоловічих фігур, який ми віднайшли давніше, є третьою такою знахідкою у світі. Крім того, могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо»,  —  зазначив керівник розкопок та кандидат історичних наук Ярослав Онищук.

Науковці припускають, що на місці розкопок могла оселитися група людей із Середнього Дунаю, які потрапили на українські терени внаслідок Маркоманських війн 166-180 років.

Раніше Заборона розповідала про те, як на Рівненщині знайшли один з найбільших каменів бурштину в історії України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій