'

П’ять з лишком кілограмів. На Рівненщині знайшли найбільший камінь бурштин в історії України

Markiian Oliiarnyk
Бурштин
  • На рівненському родовищі Володимирець-Східний знайшли найбільший бурштин в історії України.
  • Його маса становить понад п’ять кілограмів, що робить його одним з десяти найбільших екземплярів у світі.
  • Попередній рекордсмен в Україні важив трохи менше двох кілограмів.

На Рівненщині на одному з родовищ знайшли особливий екземпляр бурштину. Його маса склала понад 5.3 кілограма, що робить його найбільшим бурштиновим каменем, знайденим в Україні й одним з десяти найбільших в усьому світі.

Заборона розповідає про цікаву знахідку рівненських добувачів бурштину у 2021 році.


Н2 Найбільший камінь бурштину в Україні

На родовищі Володимирець-Східний, що у Рівненській області знайшли найбільший в Україні камінь бурштину. Про це 29 грудня повідомив голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.

«Він важить понад 5 кг і входить в десятку найбільших бурштинових каменів світу. На сьогодні максимальна вага такого екземпляру — більше ніж 9 кг. Він знаходиться в Музеї природознавства у Берліні. А в Україні найбільшими вважалися зразки бурштину масою 1930 г та 1040 г», — написав він.

Бурштин
Найбільший в історії України камінь бурштину. Фото: Віталій Коваль/Facebook

Камінь видобула компанія «Сонячне ремесло», яка розпочала свою діяльність з легального видобутку бурштину в травні 2021 року. Основним видом діяльності компанії є добування корисних копалин та розроблення кар’єрів.

Читати більше новин в Telegram

«Такі екземпляри надзвичайно рідкісні, підтверджують експерти Державного гемологічного центру України. Лише кілька каменів подібної ваги знаходяться в музеях та приватних колекціях», — додав Коваль.

Найбільший в історії України камінь бурштину. Фото: Віталій Коваль/Facebook

Закон «Про регулювання сфери видобутку бурштину» ухвалили ще у грудні 2019 року. Й за два роки після його прийняття на Рівненщині на аукціонах реалізували аж 55 бурштинових ділянок. За словами очільника Рівненської ОДА, це принесло в Держбюджет України понад 166 мільйонів гривень.

Раніше Заборона розповідала про те, як у Китаї знайшли неушкоджений ембріон динозавра віком понад 66 мільйонів років. Вчені дали йому дуже миле ім’я — Малюк Інлянг.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій