'
Читаєте зараз
Надійний пароль для смартфона. Фахівці з кібербезпеки показали алгоритми 

Надійний пароль для смартфона. Фахівці з кібербезпеки показали алгоритми 

Ilona Kivva
Автор:
  • ThermoSecure — система, що за секунди вгадує паролі за допомогою тепловізора.
  • Штучний інтелект розгадує коди за допомогою зображень використаних клавіатур.
  • Команда науковців довела, що матеріал, з якого зроблена клавіатура технопристрою, впливає на захист від злому.

У Шотландії команда інженерів навчила штучний інтелект зчитувати теплові сліди на різних пристроях, щоб зламувати паролі. Технологію застосують, щоб ловити хакерів, які використовують подібні системи, а також щоб допомогти людям краще захищати свої смартфони, планшети та комп’ютери.

Заборона розповідає про розробку науковців з університету Глазго. 

ШІ навчили ламати паролі тепловізором: для чого

Фахівці з комп’ютерної безпеки з університету Глазго розробили високотехнологічну систему ThermoSecure, яка за лічені секунди вгадує паролі від комп’ютерів та смартфонів, пише CTV News.

Технологія заснована на штучному інтелекті та тепловізорі і працює так:

  • система аналізує сліди тепла, які залишають кінчики пальців, коли людина вводить свій пароль на клавіатурі чи мобільному пристрої;
  • яскравіші зони на тепловому зображенні показують місця, до яких торкалися нещодавно;
  • технологія вимірює тепло та визначає порядок, у якому використовувалися конкретні літери, цифри та символи. 

Команда використала 1500 теплових зображень нещодавно використаних клавіатур QWERTY, щоб навчити модель штучного інтелекту зчитувати теплові сигнатури, а потім зламувати паролі, підбираючи найвірогідніші варіанти за даними тепловізора. У результаті ще під час навчання ThermoSecure розгадала:

Читати більше новин в Telegram
  • 86% паролів з фото, які було зроблено протягом 20 секунд після введення коду;
  • 76%  — протягом 30 секунд після введеня;
  • до 62% — через хвилину.
Доцент кафедри обчислювальної техніки Глазго Мохамед Хаміс, оказує у роботі систему ThermoSecure. Фото: університет Глазго

Тепер система допоможе фахівцям захистити техніку від зломів, а також на основі отриманих даних створити окрему технологію, щоб ловити злодіїв.

«Кажуть, що потрібно думати як злодій, щоб зловити злодія. Ми розробили ThermoSecure, ретельно обдумавши, як зловмисники можуть використовувати теплові зображення для проникнення в комп’ютери та смартфони», — сказав один з розробників Мохамед Хаміс.

Як вберегти смартфон від взлому: поради експертів

Після перших випробувань системи команда вже склала список порад, який допоможе захистити пристрої від зловмисників:

  1. Довші паролі забезпечують більший захист. 

«Протягом 20 секунд ThermoSecure зміг зламати лише 67% 16-символьних паролів, але показник успіху зріс до 82% для паролів із 12 символів, 93% — для восьми символів і 100% для шести символів», — пояснили фахівці.

  1. Паролі треба вводити швидко.

Користувачі, які вводили символи повільно, довше затримувалися на клавішах, створюючи довготривалі теплові сигнатури.Серед таких юзерів  навіть через 30 секунд ThermoSecure зміг вгадати паролі у 92% випадків проти 80% для швидшої групи.

  1. Обирайте клавіатури з PBT-пластику або з підсвідкою.

ThermoSecure вгадав паролі з ключів, виготовлених із АБС-пластику, у 52% випадків і лише в 14%, коли вони були виготовлені з пластику PBT. Клавіатури з підсвічуванням також виробляють більше тепла, що ускладнює точні температурні зчитування.

«З огляду на те, що тепловізори стають доступнішими, а машинне навчання стає все доступнішим, команда ThermoSecure припускає, що типи термічних атак, які проводяться для їхнього дослідження, можуть стати все більш поширеними», — застелегли фахівці з Університету Глазго.

Раніше Заборона розповідала про експериментальне використання штучного інтелекту у податковій Франції. Компанія Google спеціально створила окрему програму на ШІ, щоб ловити ухилянтів від сплати податків.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій