'
Читаєте зараз
Найбільша катастрофа за десятиліття: третина Пакистану опинилася під водою

Найбільша катастрофа за десятиліття: третина Пакистану опинилася під водою

Markiian Oliiarnyk
Пакистан
  • Режим надзвичайного стану Ісламабад запровадив лише 25 серпня, хоча самі повені почалися ще у середині червня.
  • Стихійне лихо забрало життя вже понад 1000 мешканців Пакистану, понад мільйон будинків зруйновано (дані на 29.08.2022).
  • За своїми масштабами повені 2022 року можуть порівнятися хіба що з катастрофою 2010-го, яка вважається найстрашнішою в історії країни.

У Пакистані протягом майже всього літа вирують повені катастрофічних масштабів. Мільйони людей залишилися без даху над головою, а ресурсів для їхнього утримання та переселення у держави обмаль. В Ісламабаді особливо сподіваються на допомогу від міжнародних партнерів та організацій у ліквідації стихійного лиха.

Заборона розповідає про наслідки стихійного лише в одній із найбільших країн Південно-Східної Азії.

Повені у Пакистані влітку-2022: наслідки

Безпрецедентні мусонні опади у Пакистані, сезон яких розпочався в середині червня 2022 року, спричинили колосально масштабні повені, що охопили третину території країни. За цей час, станом на 29 серпня 2022 року, відомо про понад 1000 загиблих та мільйони евакуйованих пакистанців із затоплених районів, пише Al Jazeera.

Внаслідок стихійного лиха було пошкоджено або зруйновано вщент близько 1 мільйона будинків та сільськогосподарських угідь в усіх чотирьох провінціях країни. Численні дороги стали непроїзними, а відключення електроенергії спостерігалися повсюдно.

«Ми — сім’я з 20 осіб, і нам сказали негайно покинути село. У нас нічого не залишилося. Ми живі, але ми більше не можемо жити. Наші діти цілий день плачуть. Що ви можете їм сказати, щоб заспокоїти, коли у них вже немає домівки», — сказала 25-річна вчителька Рашидан Содхар.

Читати більше новин в Telegram

Уряд країни 25 серпня запровадив надзвичайний стан і звернувся до міжнародних партнерів по допомогу. Перші партії з наметами харчовими продуктами та іншими предметами першої необхідності вже прибули до Ісламабаду з Туреччини та ОАЕ. А вже 30 серпня Організація об’єднаних націй має оголосити свій міжнародний заклик для допомоги жертвам повеней. 

Сукупні фінансові втрати Пакистану за понад 2.5 місяця, місцеве Міністерство фінансів оцінили у щонайменше $10 мільйонів. В Ісламабаді сподіваються, що у компенсуванні втрат частково допоможуть міжнародні інституції на кшталт МВФ та Світового банку.

«Те, що ми зараз бачимо, — це океан води, який затоплює цілі райони. Це взагалі не звичайний мусон — це кліматична антиутопія на нашому порозі. Ми переживаємо серйозну кліматичну катастрофу, одну з найважчих за останнє десятиліття», — сказала міністерка клімату Пакистану Шеррі Реман.

За масштабами наслідків цьогорічні повені можна порівняти хіба що з катастрофою 2010 року, яка вважається найгіршою за всю історію країни. Тоді стихія забрала життя понад 2000 осіб.

Раніше Заборона розповідала про вплив змін клімату на спалахи патогенних хвороб серед людей. Наприклад, вчені з’ясували, що під час повеней особливо активно поширюється гепатит.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій