'
Читаєте зараз
Найкращі юристи світу хочуть відсудити у Росії $1 трлн

Найкращі юристи світу хочуть відсудити у Росії $1 трлн

Markiian Oliiarnyk
  • Міжнародна команда адвокатів планує домогтися через цивільні суди для постраждалих від війни українців фінансові компенсації.
  • Судитися планують з російськими державними та приватними компаніями, військовими підрядниками та причетними до нападу бізнесменами.
  • Спочатку компенсацію мають отримати цивільні, потім державні та місцеві установи, далі вже бізнес.

Правозахисники знайшли спосіб, як українцям отримати відшкодування збитків, спричинених вторгненням Росії в Україну, не чекаючи на конфіскацію російських активів. Цивільні позови дозволять через британські та американські суди домогтися арешту їхніх статків та зобов’язати їх виплатити компенсації постраждалим.

Заборона розповідає про міжнародну ініціативу щодо захисту прав та інтересів громадян України у війні з Росією.


Відшкодування збитків для українців: цивільні позови проти РФ

Сотні українських та іноземних юристів готують цивільні позови проти російських державних і приватних компаній, військових підрядників та бізнес-груп, які причетні до збройної агресії Росії проти України, пише The Guardian.

«Ми подамо багато позовів у різних юрисдикціях проти різних цілей. Ми це плануємо зробити це, зокрема, у Великій Британії та США. План полягає в тому, щоб використати рішення британських та американських цивільних судів для арешту російських активів по всьому світу», — пояснив лондонський юрист і координатор ініціативи Джейсон Маккью.

Позови будуть приватними, тобто незалежними від зусиль України щодо конфіскації активів Росії через механізми міжнародного права, адже вони займають дуже багато часу. Загальна потенційна претензія може становити не менше $1 трильйона. Згідно з планом, першими одержувачами присуджених відшкодувань мають стати люди, які втратили близьких, майно або здоров’я. Далі на компенсацію претендуватимуть державні та місцеві установи, а вже потім приватний бізнес.

Читати більше новин в Telegram
Втрати цивільної інфраструктури України внаслідок бойових дій станом на 25 травня 2022 року. Інфографіка: Київська школа економіки

Звісно, існує ймовірність, що відповідачі по цих позовах можуть спробувати перемістити або приховати свої активи. Проте Джейсон Маккью вважає, що ініціатива має хороші шанси на успіх. «Ми знаємо, що якщо ми цього не зробимо, у людей буде набагато менше шансів отримати хоч щось. А ми збільшуємо ці шанси», — сказав адвокат.

Раніше Заборона розповідала про те, як світові політики, юристи та громадські діячі планують влаштувати президенту Росії Володимиру Путіну новий міжнародний трибунал на подобі Нюрнбергу за його злочини проти України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій