'
Читаєте зараз
Наймасштабніший удар по енергетиці України: експерт пояснив, які він матиме наслідки

Наймасштабніший удар по енергетиці України: експерт пояснив, які він матиме наслідки

Svitlana Hudkova
  • РФ 22 березня атакувала дронами і ракетами щонайменше 11 регіонів України.
  • У більшості регіонів ввели тимчасові графіки відключень світла, щоб розвантажити енергомережу.
  • Чи не найбільш серйозні наслідки може мати удар росіян по найбільшій гідроелектростанції України на Запоріжжі.

Попри серйозні ушкодження, енергетична система зберегла цілісність та працює в стабільному режимі. Експерти переконані, що нічого надкритичного не відбулося. Росіяни і раніше точково били по енергетичних об’єктах, а обладнання для проведення ремонтних робіт в країни має бути достатньо.

Заборона розповідає про наслідки, до яких може призвести атака росіян у майбутньому (чи не може).

Дніпро, Харків, Запоріжжя, Хмельницький: чому ворог знову б’є по енергоінфраструктурі

Росія здійснила наймасштабніший удар по енергетичній інфраструктурі України з початку широкомасштабної війни. Та попри серйозні ушкодження, енергетична система зберегла цілісність та працює в стабільному режимі. Про це в коментарі Забороні розповів директор енергетичних програм «Разумков Центру» Володимир Омельченко.

«Так, є певні перебої з електрикою та водопостачанням на Харківщині, Дніпропетровщині, частково на Хмельниччині. Але електрики роблять усе можливе, щоб в найближчий час все полагодити. Ніякої паніки не повинно бути, тому що для енергетичної системи нічого надкритичного не відбулося. Ми вже звикли до таких атак, вони не припинялися і цієї зими. Росіяни точково били по енергетичних об’єктах на Харківщині, Дніпропетровщині і по лінії фронту. У нас є достатньо обладнання для проведення ремонтних робіт», — повідомив експерт.

Це опосередковано підтвердили і в Укренерго. Кажуть, що аварійні відключення 22 березня були вимушено запроваджені, щоб якнайшвидше усунути наслідки атаки.

Читати більше новин в Telegram

«Сильніше постраждала Лівобережна Україна. Це Харківська, Сумська, Полтавська, Запорізька області. На Правому березі – це Кіровоградська область, певні обмеження енергопостачання, через відключення обладнання, були і зберігаються в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях. Найтяжча ситуація в місті Харків, там ворог буквально намагався знищити всі основні енергетичні об’єкти, які живлять місто. І, якщо в Харківській області ситуація з енергопостачанням стабільна, то в самому Харкові ситуація надзвичайно складна», – розповів голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Він додав, що крім напряму пошкодженого обладнання, тимчасові обмеження потрібні для того, щоб перевантажити неушкоджені елементи мережі та мати змогу максимально швидко заживити території, де наразі є проблеми. 

«Є в мене така гіпотеза, що між Росією та деякими західними країнами була певна домовленість, що росіяни не будуть чіпати нашу інфраструктуру, відповідно Україна не буде чіпати їхню, той же Керченський міст. Не можу стверджувати, але судячи з різних факторів, можливо, так дійсно було. Крім того, була опублікована дивна заява у Financial Times, щодо незадоволеності США нашими ударами по російських НПЗ. Можливо, після такої заяви Росія отримала друге дихання, бо відчула, що партнери можуть заборонити Україні бити у відповідь, і почали ще більше нахабніти. Ймовірно, ця заява запалила зелене світло для нанесення ударів по Україні», — вважає Володимир Омельченко.

ДніпроГЕС: наслідки удару РФ 22 березня

Чи не найбільш серйозні наслідки може мати удар росіян по найбільшій гідроелектростанції України на Запоріжжі. Били по гідроспорудах ДніпроГЕС та плотині. 

Пожежа внаслідок влучання в ДніпроГЕС. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

ДніпроГЕС складається з двох станцій: ГЕС-1 і ГЕС-2. В Укргідроенерго заявили, що було два прямих влучання: по обох станціях. Найбільш критична ситуація на другій станції: вона отримала серйозні пошкодження. Поки незрозуміло, чи вдасться її відновити. Є влучання в одну опору, розбиті підкранові балки. 

Відео: Радіо Свобода

 «Доведеться відновлювати повністю машинний зал і електричне обладнання. Наслідки ми прорахуємо протягом дня і будемо розуміти, що відбулося. І чи зможе вона [ГЕС-2] працювати. І чи зможе, то чи в обмеженому режимі, чи взагалі не зможе певний період ГЕС-2 працювати», – заявив директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Раніше Заборона розповідала про види та специфіку ракет і дронів, яким росіяни завдали масованих ударів по критичній та цивільній інфраструктурі України 22 березня 2024 року. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій