Читаєте зараз
NASA відправило до Юпітера космічний апарат: чому це вкрай важлива місія 

NASA відправило до Юпітера космічний апарат: чому це вкрай важлива місія 

Ilona Kivva
Автор:
  • Національне космічне агентство США запустило у космос апарат Europa Clipper 14 жовтня.
  • Це найбільший з коли-небудь створених NASA космічний корабель для планетарної місії.
  • Після запуску космічна станція ненадовго повернеться до Землі — інакше долетіти до планети не вийде.

Europa Clipper — проєкт НАСА з дослідження одного із найбільших природних супутників Юпітера — Європи. Це перша місія, яка проведе детальне наукове дослідження цього космічного об’єкта. Супутник вкритий льодом, під яким може знаходитися гігантський солоний океан.

Заборона розповідає про перспективну місію американського космічного агентства.

Europa Clipper: запуск 14 жовтня

Національне космічне агентство США (NASA) запустило у космос апарат, який досліджуватиме супутник Юпітеру — Європу, повідомили в агентстві.

В Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії підтвердили, що дві сонячні батареї, що обходять основний корпус космічного корабля, повністю розгорнулися. Це означає, що він тепер має надійне джерело енергії для решти своєї подорожі до Юпітера та туру по його системі.

Космічний корабель, найбільший з коли-небудь створених NASA для планетарної місії, був запущений на важкій ракеті SpaceX Falcon Heavy зі стартового комплексу 39A NASA Kennedy у Флориді. Це буде третя основна місія програми NASA Launch Services, запущена на ракеті Falcon Heavy.

Читати більше новин в Telegram

Після запуску Europa Clipper попрямує до Марса, підійшовши на відстань від 500 км до 1000 км від поверхні, а потім повернеться до Землі на відстань приблизно 3.2 тисячі км від планети. Завдяки цій гравітаційній допомозі Europa Clipper досягне швидкості, необхідної для досягнення Юпітера.

Після того, як він почне обертатися навколо Юпітера, Europa Clipper витратить близько року на зміну своєї траєкторії, щоб підготуватися до першого обльоту Європи. Космічний корабель проведе близько трьох років, літаючи повз природний супутник десятки разів і надсилаючи дані назад на Землю. 

Цікаво! Разом із науковими приладами та апаратним забезпеченням, необхідним для довгої подорожі Europa Clipper, космічний корабель також продовжує довгу спадщину космічних кораблів NASA, які передають надихаючі повідомлення із Землі (табличка Pioneer, Золота платівка Voyage тощо). Цього разу відправили у космос вірш In Praise of Mystery: A Poem for Europa, написаний поеткою-лауреаткою премії США Адою Лімон, а також чип з іменами людей, що взяли участь у  кампанії «Послання в пляшці». Вона запрошувала людей у ​​всьому світі підписами свої імена до вірша. Їх надіслали понад 2.6 млн людей.

Подорож до Юпітера: що шукає НАСА

Europa Clipper — це проєкт NASA з дослідження одного із найбільших супутників Юпітера — Європи. Супутник менший за Місяць та вкритий льодом, під яким, імовірно, знаходиться солоний океан. Очікується, що він містить у два рази більше води, ніж усі океани Землі узяті разом.

Вчені хочуть дослідити, чи є океан Європи придатним для існування позаземного життя. У рамках місії апарат облетить супутник майже 50 разів, вивчить його оболонку, геологію його поверхні. Також шукатимуть діючі гейзери.

Апарат має дістатися Юпітера у 2030 році. Це буде перша місія, яка проведе детальне наукове дослідження Європи. 

Раніше Заборона розповідала про пʼятий випробувальний політ космічного корабля Starship. SpaceX вперше успішно посадила ракетоносій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій