'
Читаєте зараз
Страшний повзучий наступ на дві Красногорівки: найважливіші бої та успіхи за тиждень

Страшний повзучий наступ на дві Красногорівки: найважливіші бої та успіхи за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на сході та півдні України.

В середині квітня 2024 року ворог атакує на новомихайлівському, бахмутському та авдіївському напрямках. 


Східний напрямок: Авдіївка, Хромове, Марʼїнка

Найскладнішою ділянкою фронту залишається авдіївський напрямок, де після захоплення міста-фортеці росіяни продовжують рухатися на захід.

Найбільш помітного просування ворогу вдалось досягти на півночі від окупованої Авдіївки — чотири кілометри вздовж дороги на Покровськ. Противник використовував вже звичну тактику численних штурмів малими піхотними групами, а також велику кількість броньованої техніки за підтримки авіації. Таким чином росіяни змогли підійти до Очеретного і північніше — від Красногорівки (3 км від Авдіївки) до Новокалинового. Наразі окупаційні війська перебувають в межах населеного пункту та контролюють одну з вулиць.

Не зупиняються штурми росіян і на заході від Авдіївки. Там ворог взяв під контроль сіру зону, що утворилася ще на другому тижні квітня між населеними пунктами Первомайське та Тоненьке. Наступною ціллю росіян на цьому напрямку може стати Яснобродівка, що західніше.

Читати більше новин в Telegram

Водночас українським підрозділам вдалося стабілізувати фронт на півдні від Марʼїнки та зупинити просування росіян у Новомихайлівці. Однак росіяни змогли частково просунутись на півночі, де вони рухаються зі сторони окупованої Старомихайлівки у напрямку Красногорівки, що лише за пару кілометрів від зруйнованого міста. Наразі окупаційні війська вже на підступах до неї. Українські сили оборони намагаються стримувати ворога.

На бахмутському напрямку противник продовжує посилюватися для окупації Часового Яру. Попри великі втрати живої сили та техніки, росіяни ще частково просунулися на захід. Зокрема, за даними ресурсу Deepstatemap, їм вдалося окупувати Богданівку (північний фланг від Часового Яру) та зайняти позиції у лісі вздовж водного каналу Довгий (південний фланг). Враховуючи характер руху окупаційних військ, можна очікувати, що найближчим часом вони будуть намагатись наблизитись до населеного пункту Калинівка, що на півночі від Часового Яру. Такий розвиток подій може серйозно ускладнити оборону міста, адже в такому разі росіяни отримають можливість штурмувати не лише зі східного напрямку, але й і з північного.

Південний напрямок: Роботине, Кринки

На півдні України також тривають важкі бої. Українські підрозділи продовжують утримувати плацдарм на лівобережжі Херсонщини у районі населеного пункту Кринки. 15 квітня один з російських військових пабліків повідомив, що ЗСУ вдалось розширити свій плацдарм приблизно на 500 метрів на західній стороні Кринків. Однак українські ресурси та офіційні джерела наразі цю інформацію не підтверджують.

Також росіяни продовжують штурмові дії навколо Роботиного та намагаються прорватись у село малими штурмовими групами піхоти. У результаті цих дій збільшилась сіра зона навколо дороги, яка веде з Новопрокопівки до Роботиного і раніше була під контролем ЗСУ.

Вибухи у тилу армії РФ 12–18 квітня 2024 року

Вдень 13 квітня пролунала серія вибухів в окупованому росіянами місті Луганськ. Ракети влучили по території Машинобудівного заводу «100». Згодом Управління стратегічних комунікацій ЗСУ повідомило, що в результаті удару успішно уражений пункт управління угруповання військ «Центр» армії РФ.

Командувач Повітряних сил ЗСУ прокоментував цей удар так: «Українські пілоти чудово виконали роботу і повернулись на базу. Таких ударів по тилах противника буде більше, коли Україна отримає БІЛЬШЕ ракет від наших західних партнерів».

Враховуючи заяву командувача ПС ЗСУ, а також характер удару, можна дійти висновку, що удару завдавали за допомогою крилатих ракет типу Storm Shadow/SCALP.

17 квітня відбувся удар по території військового аеродрому Джанкой в окупованому Криму. За даними української розвідки, в результаті було знищено або критично пошкоджено:

  • чотири пускові установки ЗРК С-400;
  • три радіолокаційні станції;
  • пункт управління засобами ППО;
  • апаратуру спостереження за повітряним простором «Фундамент-М».

Тип зброї, якою було завдано удару, наразі залишається невідомим.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій