'
Читаєте зараз
Наступ, підготовка чи залякування: що роблять ЗСУ на півдні

Наступ, підготовка чи залякування: що роблять ЗСУ на півдні

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські захисники 29 серпня 2022 року відтиснули терористів, що тримали рубіж на Херсонщині.
  • Всі автомобільні та залізничні вузли на напрямку, окрім пішохідних, були знищені або пошкоджені, що відрізало армію РФ від шляхів постачання зброї та живої сили.
  • Окупанти оголосили евакуацію.

Збройні сили України, ймовірно, почали активні наступальні дії на південному напрямку. Це може свідчити як про початок масштабного контрнаступу для звільнення Херсонщини, так і про підготовку до нього.

Заборона розповідає про зміни в розстановці сил на одному з найгарячіших напрямків.


Херсонщина 29 серпня: офіційні дані та чутки

Українські захисники почали проривати оборону окупантів на багатьох напрямках на півдні України, заявила у коментарі Громадському керівниця об’єднаного пресцентру Сил охорони та оборони «Південь» Наталія Гуменюк.

Це підтверджує інформація Оперативного угруповання військ «Каховка». Так, 109 полк бойовиків «ДНР» відійшов зі своїх позицій на Херсонщині, а російські десантники, що були їх підтримкою втекли з поля бою, кажуть українські захисники.

«Великі та жахливі HIMARS знищили практично всі великі мости (Антонівський залізничний, автомобільний та Новокаховський). Залишилися лише пішохідні переходи. Російська армія виявилася відрізаною від постачання озброєння та особового складу з території Криму. Для України це блискучий шанс повертати свої території», — доповіли військові з угрупування «Каховка».

Читати більше новин в Telegram

Близько 13:30 з’явилася інформація про удар по Бериславському машинобудівному заводу, де, за словами голова районної військової адміністрації Володимира Літвінова, базувалися російські війська.

Також, за неперевіреними даними, ЗСУ вдарили:

  • пост біля маячанського північно-Кримського каналу, де базувалися росіяни;
  • у переправу у селі Львове Бериславського району (попередньо повністю знищена)
  • базуванні окупантів у селі Гаврилівка Бериславського району.

У Новій Каховці вже почалася масова евакуація.

Зауважимо: є побоювання, що росіяни активізуються або зроблять страшну провокацію, аби відволікти Сили оборони. Наприклад, вочевидь вони можуть завдавати ударів по ЗАЕС.

«Військова операція потребує тиші. Те, що зараз новини з фронту викликають такий ажіотаж, це неправильно. В умовах гібридної війни, інформаційної війни, треба усвідомлювати, що будь-які дії, навіть якщо вони надихають, мають провестись і мати логічне завершення, і тільки тоді вони будуть результативними», — начальник об’єднаного прес-центру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Можлива контратака ЗСУ на Херсонському напрямку, день другий.Інфографіка: Phillips P. OBrien/Twitter

П’ять населених пунктів — місця, ймовірно, відбиті українськими силами під час контрнаступу.

Розвідка США дала прогноз по наступу ЗСУ

Американська розвідка неофіційно заявила, що ЗСУ проводять підготовчу операцію до масштабного контрнаступу на півдні України. Тобто це ще не в повну силу, пише CNN.

«Такі операції є стандартною військовою практикою перед наступом і передбачають нанесення ударів по системах озброєння, командуванню, складах з боєприпасами та інших цілях для підготовки поля бою», — пояснили у виданні з посиланням на високопоставлених американських чиновників.

Наступним кроком буде вже безпосередньо контрнаступ, який, на думку військової розвідки, включатиме повітряні і наземні операції ЗСУ.

Однією з причин, чому контрнаступ став можливим саме тепер, є значний дефіцит живої сили РФ на передовій. Багато існуючих підрозділів, які Росія організовує в тактичні групи на полі бою, мають нижчу чисельність, ніж повинні. Деякі з них сформовані менше ніж на половину: піхотні, танкові, артилерійські та ППО-підрозділи.

Водночас українські військові успішно використали метод ведення війни опору, спеціально розроблений силами спеціальних операцій США, щоб розбити значно переважаючу армію РФ, вважають офіційні особи США та ЄС. 

Цю концепцію опору було розроблено після війни Росії з Грузією. Фактично це план-інструкція для ведення боротьби меншими силами з переважаючим противником під час вторгнення. «Останніми тижнями [у серпні 2022 року] українські сили просуваються навколо ключового південного міста Херсон, яке окуповане російськими військами. Херсон вважається ключовим для контролю над південним узбережжям України та виходу до Чорного моря», — резюмували у CNN.

Раніше Заборона розповідала про перспективи контрнаступу ЗСУ зі слів естонського генерала Вейко-Велло Пальма. Він переконаний, що українці, як і росіяни, зможуть ефективно наступати максимум до середини жовтня, оскільки пізніше вже буде занадто холодно для цього.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій