'
Читаєте зараз
Росіяни запанікували: естонський генерал оцінив можливості ЗСУ для контрнаступу

Росіяни запанікували: естонський генерал оцінив можливості ЗСУ для контрнаступу

Markiian Oliiarnyk
арта України
  • Тактика масованого наступу росіян провалилася і вони втратили дуже багато спеціалістів, зокрема десантників, спецпризначенців та зв’язківців.
  • Українці можуть піти у масштабну атаку, але мають на це обмежений період часу.
  • Для деокупації Криму військовим шляхом потрібно величезне і потужно озброєне угруповання, на створення якого піде неймовірно багато ресурсів.

Звільнення південних територій України є одним із пріоритетних завдань для Збройних сил України на початок осені. Завдяки ударам по важливих вузлах росіян на окупованих територіях, українці збільшують свої шанси на успішний наступ, але його потрібно буде проводити швидко, до настання холодів.

Заборона розповідає про перспективи контрнаступу ЗСУ на основі слів воєначальника країни НАТО.


Звільнення півдня України: прогноз Вейко-Велло Пальма

Проводити масштабні наступальні дії, на думку генерал-майора армії Естонії Вейко-Велло Пальма, як українці, так і росіяни, зможуть максимум до середини жовтня, оскільки пізніше вже буде занадто холодно для цього. 

«Збройні сили України великих наступальних операцій поки не проводять. А тимчасове вікно для великих наступів відносно коротке — вісім-десять тижнів. Із середини жовтня буде дуже складно організувати наступ, оскільки сил залучено відносно мало», — пояснив військовий.

У тактичному плані російські сили досі перебувають у фазі атаки. Утім за майже все літо на південному напрямку вони не змогли нікуди прорватися через грамотні дії українців. Їхня тактика масованого наступу виявилися неефективною. «У багатьох місцях українська інформаційна операція разом із контратаками спрацювала дуже добре, і мені здається, що російське керівництво запанікувало», — уточнив Пальм.

Читати більше новин в Telegram

Росіянам не вистачає ресурсів, щоб рішуче змінити ситуацію на свою користь. Удари України по найважливіших місцях ворога західною зброєю, робить шанси окупантів на успіх ще меншими. А найбільшою проблемою для армії РФ є втрата фахових спеціалістів на полі бою.

«Найбільша проблема навіть не в тому, що вони щодня втрачають військовослужбовців піхоти — вони їх взагалі не рахують, — а втрачають дуже багато фахівців — десантників, спецпризначенців, льотчиків, вертолітників, артилеристів, зв’язківців. Поповнити ці втрати дуже важко», — сказав естонський генерал.

Щодо атак українських військ у Криму Пальм пояснив, що цей успіх все ж таки не можна назвати початком звільнення Криму. Річ у тім, що ЗСУ досі не вистачає потужних зразків озброєння, щоб остаточно переломити перебіг операції, а на те, щоб зібрати надпотужне угруповання для штурму півострова піде дуже багато часу та ресурсів.

Раніше Заборона розповідала про те, як росіяни втратили наступальний потенціал на майже всіх основних напрямках ведення бойових дій, окрім Донецького, та яким може бути контрнаступ ЗСУ на Херсонщині.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій