'
Читаєте зараз
Національне антикорупційне бюро склало рейтинг найбільш «затягнутих» справ

Національне антикорупційне бюро склало рейтинг найбільш «затягнутих» справ

Сергій Сурепін

Національне антикорупційне бюро склало рейтинг розгляду проваджень у судах. Із 166 справ, які розслідували НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура, 48 скерували до суду, але щодо них навіть не відбулося підготовче засідання.

Наразі лише ві 35 провадженнях від НАБУ і САП ухвалено судові рішення. Більшість із них затверджують угоди про визнання винуватості або звільнення від кримінальної відповідальності щодо другорядних учасників корупційних злочинів. Причини відкладання і перенесень засідань різні: об’єктивний брак суддів, неявка, хвороби або відпустки учасників процесу тощо. Вищий антикорупційний суд має поставити фінальну крапку в справах від НАБУ і САП, а винесені вироки допоможуть повернути арештовані під час розслідувань кошти в дохід держави. Саме тому його якнайшвидшого створення вимагають і українське суспільство, і міжнародні партнери.

Одна справа стосується тернопільських прокурорів. Проти заступника обласного прокурора, прокурора місцевої прокуратури та чиновника поліції Тернополя провадження почали ще у 2016 році. Їх підозрюють у тому, що вони, змовившись, отримали хабар у розмірі $12 тис. від громадянки за непритягнення її до кримінальної відповідальності й закриття справи. НАБУ повідомляє, що Хмельницький суд вчергове постановив повернути обвинувальний акт: «Провадження не розглядається вже майже 2 роки після передачі до суду – з 11 листопада 2016 року».

Також у НАБУ розповіли про справу Державної продовольчо-зернової корпорації. У цьому провадженні фігурують голова правління ДПЗКУ та керівники двох хлібокомбінатів. Їх підозрюють у завданні збитків корпорації на $60 млн через шахрайські схеми з продажем зерна. У НАБУ підкреслили, що справа «подорожує» різними судовими інстанціями вже майже два роки. Наступне підготовче засідання призначене на 26 листопада у Святошинському районному суді Києва.

Водночас НАБУ розповіла про справу «Запоріжцивільпроекту». Провадження розпочали у 2016 році. Директора держпідприємства «Запоріжцивільпроект» та власника і юриста приватної фірми підозрюють у заволодінні майном підприємства на суму майже 20 млн грн. Розгляд цієї справи триває 19 місяців, наступне засідання заплановане в Печерському районному суді Києва на 6 грудня.

Читати більше новин в Telegram

 

Читайте також:

Рабин звинуватив НАБУ у прослуховуванні синагоги Києва. НАБУ це спростовує

Будівлю НАБУ закидали тортами та зламали меблі

НАБУ оголосило нову громадську раду. В ній є С14 та «ДемОрда»

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій