Читаєте зараз
Науковці попередили про вимирання одного з видів китів: його відкрили лише торік

Науковці попередили про вимирання одного з видів китів: його відкрили лише торік

Ilona Kivva
Автор:
  • Вчені нарахували 51-го кита Райса у водах США.
  • Одна з причин високої смертності ссавців – видобуток палива.
  • Популяції здатні відновлюватися, якщо поліпшити умови їхнього життя.

Вчені побоюються зникнення китів Райса – виду, який виокремили лише в 2021 році. Фахівці зʼясували, що кількість ссавців менша, ніж вони думали, і якщо не послабити людський вплив на природу, тварин не залишиться.

Заборона розповідає про загрозу вимирання китів у Мексиканській затоці.

Кити Райса: дослідження в Мексиканській затоці

Західні вчені закликають врятувати китів у водах США. Один із видів тварин перебуває під загрозою зникнення через наслідки людської діяльності, пише CBS News.

Дослідники відкрили китів Райса у Мексиканській затоці в 2021 році. Раніше їх вважали китами Брайда, які також зустрічаються там, проте між ними знайшли відмінності і їх було визнано окремий вид.

Дорослі можуть виростати до понад 12 метрів і зазвичай перебувають у північно-східній частині Мексиканської затоки між штатами Луїзіана та Флорида.

Читати більше новин в Telegram

Вчені попереджали, що, китів Райса залишилося менше 100. Але під час останніх досліджень фахівці нарахували лише 51 тварину. Це спонукало групу зі 100 науковців звернутися до адміністрації президента США Джо Байдена, яка у вересні 2022 виділила $190 млн на розвідку палива у затоці. 

«Триваюча розробка нафти і газу в Мексиканській затоці становить явну загрозу існуванню для виживання та відновлення китів […] У результаті розливу нафти на платформі Deepwater Horizon [у 2010 році] майже 20% китів затоки було вбито, а інші тварини страждають від репродуктивної недостатності та хвороб», — ідеться в листі.

Тварини також страждають від шуму, спричиненого пошуками нафти і газу, сміття та зіткнення з суднами. Однак кількість китів може збільшитися, якщо вплинути на ситуацію.

«Вони продовжують вирощувати дитинчат, і наш досвід з іншими вусатими китами показує, що популяції можуть відновлюватися з поліпшенням умов. Але кити Мексиканської затоки перебувають на межі вимирання. Для їх скорочення терміново потрібні заходи із запобігання смертності та серйозних травм, а також для послаблення стресових факторів», — додали науковці.

За їхніми словами, ці ссавці є унікальною частиною природного середовища США. Проте для захисту китів поки що було зроблено небагато.

Раніше Заборона розповідала про смерть понад сотні китів на березі австралійського острова Тасманія. Це показує наслідки глобального потепління та людської діяльності.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій