'
Читаєте зараз
Сотні китів викинулися на узбережжя Австралії. Це дуже поганий знак

Сотні китів викинулися на узбережжя Австралії. Це дуже поганий знак

Ilona Kivva
Автор:
  • Близько 230 китів викинулися на берег острова Тасманія, вижили далеко не всі.
  • Подібний інцидент вже був в Австралії у вересні 2020 року – тоді загинули щонайменше 350 ссавців.
  • Масова смертність тварин має багато причин, одна з них – зміна океанських течій.

Понад дві сотні китів опинилися на березі австралійського острова Тасманія. Вчені вважають, що це показує наслідки глобального потепління та людської діяльності.

Заборона розповідає про загибель китів в Австралії та приводи для таких явищ.


Загибель тварин біля Тасманії: черговий випадок

Близько 230 китів знайшли на мілині 21 вересня 2022 року на західному узбережжі Тасманії, із них вижили лише 35. Фахівці повернули в воду тварин, які достатньо сильні, щоб вижити, і відтягнули туші мертвих китів, щоб уникнути приваблення акул.

«Ми здійснюватимемо патрулювання як за допомогою повітряної розвідки, так і за допомогою кораблів. Ми усвідомлюємо, що деякі з китів можуть знову викинутися на пляж, тому ми будемо стежити за цим», – сказав представник Служби парків і дикої природи Тасманії Брендон Кларк.

Двома днями раніше, 19 вересня 2022 року, 14 кашалотів було знайдено біля південно-східного узбережжя острова. А у вересні 2020 року тут, на березі Тасманії, загинули щонайменше 350 китів.

Читати більше новин в Telegram

Глобальне потепління: чому кити пливуть до берега  

Для китів незвично підпливати до берега, проте високі температури змінюють океанські течії та традиційну їжу цих ссавців.

«Вони [кити] будуть вирушати в різні райони і шукати різні джерела їжі. Коли вони роблять це, вони не в найкращому фізичному стані, оскільки вони можуть бути голодні. Тому це може змусити їх піти на більший ризик і, можливо, підпливти ближче до берега», – сказав учений Університету Гріффіта Олаф Мейнеке.

Викид китів, дельфінів та інших морських тварин трапляється як серед здорових особин, так і серед поранених. Проте причин для цього дуже багато, зазначив представник шотландської організації з охорони морської природи Cetacean Research & Rescue Unit Кевін Робінсон.

На загибель морських тварин впливає, зокрема, забруднення океану пластиком та хімічним речовинами, які в результаті людської діяльності зрештою потрапляють в океан. Крім того, проблемою є поранення китів суднами, що пропливають повз них.

Раніше Заборона розповідала про розташовану на військовій базі у Севастополі два загони бойових дельфінів. Окупанти використали тварин для охорони російських кораблів від диверсій українців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій