'

Навколо Юпітера може існувати життя. Космічна місія Juice вирушить на дослідження

Ilona Kivva
Автор:
  • Під льодяною корою супутників планети можуть ховатись океани з рідкої води.
  • Дослідження 2021 року показало, що хмари Юпітеру мають відповідні водні умови, аби забезпечити життя, подібне до Землі.
  • Маршрут місії передбачає серію обльотів Землі та Венери. Обʼєкт дістанеться до своєї цілі лише в липні 2031 року.

Зонд Juice стане першим в історії космічним апаратом, що обертатиметься навколо супутника іншої планети. Він досліджуватиме тіла навколо Юпітера: показник активності води становить трохи вище за поріг виживання, тобто тут теоретично може існувати життя.

Заборона розповідає про восьмирічну космічну місію та про дослідження ознак життя на планеті.


Juice вивчатиме крижані супутники

В космос запустять зонд під назвою Jupiter Icy Moons Explorer (Juice), аби дослідити ознаки життя навколо Юпітера. Апарат вартістю $1.6 мільярда вивчатиме супутники планети. Під льодяною корою яких, на думку вчених, існують океани з рідкої води, пише The Guardian. Йдеться про:

  • Ганімеда;
  • Європу;
  • Каллісто.

«Ми хотіли б побачити, чи є місця навколо Юпітеру, де могло зародитися життя. Нам потрібно знайти місце з внутрішньою енергією та рідкою водою. Стосовно крижаних супутників Юпітеру, у нас є вагомі підстави вважати, що там води більше, ніж на Землі», — пояснює науковець проєкту Олів’є Вітассе.

Супутники Юпітера. Зображення: Alamy

Juice вирушить у космос 13 квітня 2023 року на ракеті-носії Ariane 5 з космодрому Європейського космічного агентства (ESA). Зонд вийде на орбіту Юпітера в липні 2031 році. Упродовж восьми років апарту доведеться кілька разів облетіти Землю та Венеру перш, ніж досягти своєї цілі.

Читати більше новин в Telegram

У дослідженні також візьме участь зонд NASA Europa Clipper, який полетить коротшим маршрутом і прибуде у квітні 2030 року. Робота апарату NASA зосереджуватиметься на супутнику Європа, а Juice вивчатиме Ганімеда. Він стане першим в історії космічним апаратом, який обертатиметься навколо супутника іншої планети.

На Юпітері може існувати життя

У 2021 році дослідники Королівського університету в Белфасті дійшли до висновку, що хмари Юпітера мають відповідні водні умови, аби забезпечити життя, подібне до Землі. Науковці виміряли активність води на планеті — тиск водяної пари всередині окремих молекул у хмарах, що є одним із індикаторів існування життя, повідомляє AP.

За допомогою зонду Galileo виявили, що відповідний показник перебуває на рівні 0.585, тобто трохи вище за поріг виживання. Однак ультрафіолетове випромінювання та нестача поживних речовин негативно впливають на розвиток життя. Водночас науковці досліджували кількість води в атмосфері Венери. На відміну від Юпітера, тут активність води становить лише 0.004, що робить життя на планеті неможливим. 

«Коли подивилися на концентрацію молекул води в хмарах Венери, виявили, що вона в сто разів менша за рівень, при якому змогли б вижити навіть найстійкіші земні організми. Живі системи, включаючи мікроорганізми, складаються в основному з води, і без гідратації вони не можуть бути активними й не здатні розмножуватися», — розповів мікробіолог із Королівського університету в Белфасті Джон Холлсворт.

Раніше Заборона розповідала про найбільшу надмасивну чорну діру у Всесвіті, яку відкрили дослідники Даремського університету у Великій Британії. Відкриття зробили вперше з допомогою гравітаційного лінзування — викривлення світла.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій