'
Читаєте зараз
«Не можу нічого говорити, бо ми в заручниках». В Гостомелі окупанти взяли в полон цілу сім’ю 

«Не можу нічого говорити, бо ми в заручниках». В Гостомелі окупанти взяли в полон цілу сім’ю 

Anastasiya Bereza
Irpyn
  • Сім’я з трьох людей в пошуках притулку переїхала з Києва до Гостомеля 24 лютого.
  • З ними був зв’язок щодня протягом десяти днів.
  • 5 березня жінка встигла сказати подрузі, що вони в заручниках. Більше інформації не надходило.

5 березня 2022 року стало відомо про сім’ю, що опинилися в заручниках в Гостомелі. Невідомо, скільки точно часу, як мінімум, три людини утримуються проти волі, ким саме та які вимоги. Відомо тільки те, що це точно ворог.

Заборона розповідає історію киян, що виїхали для пошуку безпечного місця, але натомість опинилися в страшній небезпеці. За зрозумілих причин безпеки редакція не називає імен.


Історія киян

24 лютого, в день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, мешканка Києва з громадянським чоловіком та донечкою виїхали до Гостомеля. Їм здавалося, що там буде безпечніше пересидіти війну. Сім’я оселилася у близьких і весь цей час тримала зв’язок з найближчою подругою – Анною Л.

«Вона мені розповідала, що перші дні вони перебували в сестри [чоловіка], а потім їх якийсь чоловік завів в укриття через дорогу. В них було укриття чи підвал. Вона мені щодня набирала зранку і казала, як там вони, що живі, здорові і все добре. [4 березня] я з нею розмовляла десь в час дня чи два. Все ривками було чуть, вона мені сказала вже: “Щось не те, щось не те”. Якась така вже була в розпачі… і зв’язок переривався», — розповіла Забороні Анна Л. 

Востаннє вони спілкувалися з подругою в суботу, 5 березня, і та їй повідомила, що знаходиться в заручниках. Це було о 16:43.

Читати більше новин в Telegram

Перебування в заручниках

«Вона мені сказала: “Анюта, я тобі не можу нічого говорити, бо ми в заручниках. Мені сказали так: якщо я буду зливати хоч якусь інформацію, мене зразу розстріляють. Нам сказали вийти з цього підвалу, руки за голову і нас захопили оці…” Я не знаю, чи чеченці, чи росіяни. Більше нічого», — поділилася жінка.

За словами жінки, подруга встигла переказати, що чоловік і донька знаходяться в заручниках разом з нею.

Номер зниклих не відповідає. До поліції поки що не зверталися. Заборона доправила інформацію до відповідних правоохоронних органів.

Протягом цього тижня наше медіа отримала інформацію про зникнення в Гостомелі прикордонника і ще п’ятьох військовослужбовців. Вони також можуть знаходитися в полоні.

Якщо вам відомо про випадки, коли військових або цивільних громадян беруть в полон, чи про зниклих під час бойових дій, зверніться до СБУ та організацій, які допомагають їх знайти.

Також ви можете ділитися з нами будь-якою інформацією: contact@zaborona.com.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій