Читаєте зараз
Нетаньяху потурає Росії: посольство України в Ізраїлі розповіло світові про спекуляції прем’єра

Нетаньяху потурає Росії: посольство України в Ізраїлі розповіло світові про спекуляції прем’єра

Yevheniia Kostina
Ізраїль звинувачують у злочинах проти людяності та апартеїді. Розповідаємо, що сталося і чому міжнародна спільнота не поспішає підтримувати обвинувачення
  • Біньямін Нетаньяху повернувся на посаду прем’єр-міністра наприкінці 2022 року після того, як понад рік очолював опозицію.
  • До цього він правив урядом Ізраїля в цілому 16 років. Це найдовший  строк для будь-якого прем’єр-міністра країни.
  • Нетаньяху весь цей час звинувачують в проросійських поглядах.

Офіційний Тель-Авів впродовж всієї великої війни так і не доєднався до жодної союзницької ініціативи. Нинішній уряд Ізраїля на словах зберігає нейтралітет, дії ж кажуть про вибір на користь країни-агресорки.

Заборона розповідає про відчайдушний меседж української дипломатії, продемонстрований світу.


Лист посольства України в Твіттері

У відповідь на нещодавні інтерв’ю прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху посольство України опублікувало листа в Twitter. Очільника дипмісії Євгена Корнійчука викликають для пояснень.

«Поки український народ, у тому числі його значна єврейська громада, стікає кров’ю під натиском російських ракет та іранських безпілотників, ізраїльське керівництво, прикриваючись словесною демагогією щодо свого нейтралітету (хоча вже й не приховуючи цього), активно налагоджує відносини з Російською Федерацією. Насправді на місцях так званий нейтралітет ізраїльського уряду вважається явною проросійською позицією», — йдеться в заяві.

Посольство України ‘із жалем’ наголосило, що чинний ізраїльський уряд обрав шлях тісної співпраці з Російською Федерацією. Про це свідчить низка досить суперечливих подій, які відбулися в першій половині 2023 року. «Серед них варто особливо відзначити безрезультатний візит міністра закордонних справ Ізраїлю в Україну в лютому 2023 року та серію інтерв’ю прем’єр-міністра Нетаньяху ЗМІ, включаючи останнє з Jerusalem Post 22 червня: були висунуті цілком вигадані та спекулятивні припущення», — підкреслили в заяві українці.

Читати більше новин в Telegram

Скандальне інтерв’ю Нетаньяху Jerusalem Post

Українське посольство відсилає до слів прем’єра про те, що надана ЗСУ зброя потім опиняється в інших зонах бойових дій. При цьому відповідальність чиновник кладе саме на ЗСУ, не припускаючи, що техніку могли захопити російські військові.

«Ми стурбовані тим, що будь-які системи, які ми надамо Україні, будуть використані проти нас, оскільки вони можуть потрапити в руки Ірану та бути використані проти нас. І, до речі, це не теоретична можливість. Так сталося із західною протитанковою зброєю, яку ми зараз знаходимо біля наших кордонів. Тож тут треба бути дуже обережними», — сказав Нетаньяху.

Він підкреслив, що Ізраїль перебуває в особливій ситуації, яка відрізняється від Польщі, Німеччини, Франції чи будь-якої із західних країн, які допомагають Україні, тому що має близький військовий кордон з Росією. Прем’єр сказав, що ізраїльські пілоти літають поруч із російськими в небі Сирії, тому вважає, що важливо, щоб ‘ми зберігали нашу свободу дій проти спроб Ірану розміститися військовими силами на нашому північному кордоні’.

Посольство Росії в Єрусалимі

Крім виправдань Нетаньяху, українська дипмісія звернула увагу на проведені нещодавно два раунди політичних переговорів з МЗС Росії. Досягнуто домовленості про відкриття ще одного російського дипломатичного представництва в Єрусалимі, під яке навіть безплатно виділено землю, що було представлено МЗС як велике досягнення.

«Варто відзначити відверту зневагу до моральних кордонів, продемонстровану численними високопосадовцями Ізраїлю, які були присутні на дипломатичному прийомі, організованому посольством Росії в Єрусалимі. Крім того, ізраїльське міністерство закордонних справ зберігає мертве мовчання щодо регулярних антисемітських заяв Путіна та його прихильників», — йдеться в оприлюдненому листі посольства України в Ізраїлі.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Фото: MARC ISRAEL SELLEM/THE JERUSALEM POST

Підкреслюють, що поки демократичні країни вводять санкції проти Росії як країни-терористки, яка щодня чинить воєнні злочини, Ізраїль взагалі не вводив санкцій, більш того, протягом останніх двох років він збільшив двосторонню торгівлю з кривавим московським режимом. «Ми закликаємо уряд Ізраїлю змінити свою позицію та підтримати Україну засобами оборони, підтримати свободу та демократичний світовий порядок. Ми очікуємо, що Ізраїль триматиме праву сторону історії», — резюмували українські дипломати.

Раніше Заборона розповідала про схвалення ізраїльським урядом ще в лютому 2023 року експортних ліцензій для оборонних компаній. Вони дають можливість продавати ЗСУ системи протидії безпілотним літальним апаратам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій