'
Читаєте зараз
Росія може напасти на Литву та Естонію. Столтенберг розкрив план операції

Росія може напасти на Литву та Естонію. Столтенберг розкрив план операції

Markiian Oliiarnyk
Літак НАТО
  • НАТО укріпляє оборону та перекидає до країн Прибалтики великий контингент для відбиття потенційного нападу з боку РФ.
  • Станом на квітень 2022 року, на східному фланзі блоку зосереджено вже 40 000 військових і їхня кількість буде збільшуватися.
  • Керівництво Альянсу вирішило вперше закріпити потенційну загрозу з боку Китаю у «Стратегічній концепції НАТО».

Північноатлантичний альянс розробляє план оборони на східному кордоні для відбиття потенційної збройної агресії з боку Росії. В організації вважають, що Путін може наважитися напасти на Латвію та Естонію, тому туди перекидаються значні сили НАТО. Окрім того, в Альянсі вважають, що окрім Росії загрозу європейській безпеці становить і Китай, який почав все частіше співпрацювати з кремлівським режимом.

Заборона розповідає про план зміцнення оборони НАТО в країнах Прибалтики через загрозу нападу з боку РФ.


План НАТО із захисту Прибалтики

У Північноатлантичному альянсі планують розгорнути значно більший військовий контингент на східному кордоні блоку, особливо в Прибалтиці, для оборони проти ймовірної агресії з боку Росії, пише The Telegraph.

«Ми перебуваємо у самому розпалі дуже фундаментальних перетворень у відповідь на дії Володимира Путіна, які матимуть довгострокові наслідки. У рамках “перезавантаження” відносно невелика присутність на східному фланзі Альянсу буде замінена силами, достатніми, для відбиття ймовірного вторгнення [Росії] в такі країни, як Естонія та Латвія», — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

До 24 лютого 2022 року в країнах Прибалтики були розгорнуті лише нечисленні війська прикриття НАТО. Вони мали б стримувати наступ агресора до прибуття підкріплення з усього Альянсу. Утім зараз ця стратегія змінюється і станом на квітень 2022 року на східному фланзі НАТО вже розміщено близько 40 000 військових, що майже вдесятеро більше, ніж було до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. І за словами Столтенберга, їхня чисельність буде лише збільшуватися. Мета цього нового підходу — забезпечити оборону країн Прибалтики тут і зараз, без необхідності чекати на підкріплення.

Читати більше новин в Telegram

«Те, що ми бачимо зараз, — це нова реальність, нова норма для європейської безпеки. Тому ми попросили наших військових командирів надати варіанти довгострокової адаптації Альянсу до нової загрози. Я очікую, що лідери країн-членів ухвалять відповідне рішення на саміті у Мадриді, який відбудеться у червні [29-30 червня 2022 року]», — зазначив генсек НАТО.

Китай може співпрацювати з Росією

Попри те, що офіційний Пекін намагається дотримуватися декларативного нейтралітету стосовно російської агресії проти України і закликає до миру, така позиція викликає занепокоєння у керівництва Північноатлантичного Альянсу.

1 квітня 2022 року прем’єр Держради КНР Лі Кецян запевнив, що Китай домагатиметься миру в Україні, але робитиме це у «свій власний спосіб». Утім, за словами Єнса Столтенберга, це може свідчити про те, що Пекін і Москва починають все тісніше співпрацювати між собою.

«Ми бачимо, що Китай не бажає засуджувати агресію Росії. І Пекін приєднався до Москви в питанні права націй обирати свій власний шлях. Це серйозний виклик для всіх нас, але це робить ще важливішим те, що ми разом захищаємо наші цінності», — зазначив Столтенберг.

Саме тому керівництво Альянсу вирішило вперше закріпити потенційну загрозу з боку КНР у «Стратегічній концепції НАТО» — офіційному документі, який визначає довгострокові цілі та головні завдання Альянсу у питаннях безпеки й оборони.

Раніше Заборона розповідала про результати зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО стосовно постачання зброї Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій