'
Читаєте зараз
Ніхто. Нікуди. Не їде? Alina Pash відмовилася від Євробачення-2022: що ж далі

Ніхто. Нікуди. Не їде? Alina Pash відмовилася від Євробачення-2022: що ж далі

Iryna Troian
Автор:
Alina Pash
  • В українському Нацвідборі на Євробачення-2022 перемогла Alina Pash, однак через чотири дні відмовилась їхати в Турин.
  • Співачка аргументувала рішення тим, що не хоче «віртуальної війни та хейту».
  • Раніше виявилось, що довідка, яка мала підтвердили законність поїздки Alina Pash у Крим 2015 року, була фейковою.

Переможниця Національного відбору на Євробачення-2022 за результатами голосування журі та глядачів Alina Pash відмовилася від участі в міжнародному конкурсі. 18 лютого Наглядова рада мовника збереться на позачергове засідання, на якому мають розглянути ситуацію, яка склалася навколо цього всього.

Раніше стало відомо, що Державна прикордонна служба України не видавала їй довідку про перетин кордону з окупованим Кримом з боку України. Цей нібито документ команда співачки надала Суспільному, щоб довести законність її поїздки в окупований Росією Крим у 2015 році.

Заборона розповідає про ситуацію, що склалася представниці від України на Євробаченні-2022 Alina Pash.


Alina Pash не поїде на Євробачення-2022

Переможниця фіналу українського Нацвідбору на Євробачення-2022 відмовилась від участі у конкурсі. 

«У що вилилась ця історія — це зовсім не те, що Я закладала у свою пісню. Я артистка, а не політик. У мене немає армії піарників, менеджерів, юристів аби протистояти усій цій атаці та натиску, зламам моїх соціальних мереж; погрозам… Я не хочу цієї віртуальної війни та хейту», — заявила Alina Pash. 

Читати більше новин в Telegram

Ще до українського Національного відбору на Євробачення-2022, фінал якого відбувся 12 лютого, співачку Alina Pash звинувачували у порушенні правил через її поїздку в окупований Крим у 2015 році. Тоді виконавиця заявила, що виступала в Криму на весіллі українців, а їхала туди з боку України. 

13 лютого 2022 року після перемоги Alina Pash на Нацвідборі її представники опублікували довідку нібито від Державної прикордонної служби України, яка підтверджувала законність поїздки співачки до Криму з боку України через КПВВ «Чаплинка». Адже потрапити на окуповану території можна лише через пункти пропуску ДПСУ. 

Однак 14 лютого активіст Сергій Стерненко повідомив, що має підстави вважати цю довідку підробленою. «З власних джерел як в ДПСУ, так і в інших структурах мені стало відомо, що за вказаний період, а саме у серпні 2015 року Аліна Паш відвідувала окупований Крим саме через територію держави-окупанта», — написав Стерненко.

15 лютого речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко розповів, що Аліні Паш не видавали документ, який вона передала Суспільному мовнику. 

«Державна прикордонна служба України проаналізувала інформацію, що була поширена Суспільним мовником України про документ, начебто наданий відомством фізичній особі для представлення в рамках відбору на Євробачення. Повідомляємо, нам невідомо, що це за документ, опублікований мовником, адже підрозділами Держприкордонслужби такий не створювався та під таким номером нікому не надавався», — повідомив Андрій Демченко.

Згодом голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлана Остапа зазначила, що співачку мали б дискваліфікувати за підробку довідки, пише Укрінформ. 

«Оскільки це підробка документів, це злочин. Це порушення правил, і вирішувати буде оргкомітет Євробачення. Я думаю, що оргомітет має дискваліфікувати Аліну Паш за такі діяння. Тоді, відповідно до положення, мають укласти договір з тими, хто посів друге місце на відборі, якщо вони погодяться і не буде ще якихось порушень», — сказала Світлана Остапа.

Тобто якщо Kalush Orchestra дадуть добро, то в Італію поїдуть саме вони. Нагадаємо, колектив одразу ж після оголошення результатів голосування у фіналі заявив про фальсифікації даних.

Позиція Alina Pash щодо фейкової довідки

Співачка Alina Pash заявила, що довідку нібито від ДПСУ передав Суспільному член її команди, а не вона особисто. 

«Виявилося, що поки ми чекали офіційну відповідь на мій запит від Прикордонної служби, член моєї команди намагався знайти цю інформацію якомога швидше і обрав не той шлях, який би погодила я чи будь-хто інший з нас. Що бачила я? Довідку. На вигляд — офіційну. В ній були справжні дати в’їзду до тимчасово окупованого Криму, правильно вказаний КПВВ ‘Чаплинка’, через який я перетинала адміністративний кордон», — написала співачка в Instagram.

16 лютого Alina Pash отримала відповідь на власний запит до Держприкордонслужби щодо її поїздки в окупований Крим у 2015 році. 

У відповіді йдеться про те, що прикордонники не можуть надати співачці дані про її перетин державного кордону України та ліній розмежування з тимчасово окупованими територіями у період з 1 серпня по 1 вересня 2015 року. Виявилося, що такі дані зберігаються протягом п’яти років, тож у 2022 році їхній термін закінчився.

Відповідь Аліні Паш від Держприкордонслужби щодо довідки про перетинання адміністративного кордону України.

Раніше Заборона розповідала про скандали, що спіткали фінал українського відбору на Євробачення-2022.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій