Німеччина у 2024 році спростить працевлаштування українців: про що йдеться
- Уряд Німеччини планує пришвидшити працевлаштування українців під статусом захисту.
- Для законного працевлаштування у ФРН необхідно проставити позначку Erwerbstätigkeit erlaubt у посвідченні про захист.
- Перш за все, необхідно звернутись до Jobcenter — це біржа праці, яка допоможе з пошуком роботи.
Вимоги до рівня володіння німецькою мовою будуть нижчими. Водночас поважною причиною для відмови від роботи вважатиметься лише стан здоровʼя. Не виключено, що Jobcenter зможе навіть штрафувати українських біженців за ігнорування співбесіди.
Заборона розповідає про зміни в умовах працевлаштування українців у Німеччині.
Ініціатива JobTurbo: нововведення
Уряд Німеччини пришвидшить інтеграцію українців на ринку праці. Коли нововведення набудуть чинності достеменно невідомо, але основною задачею країни є якнайшвидше працевлаштування біженців навіть без проходження мовних курсів, пише Ukrainian Future.
До нововведень відділення агенції з праці (Jobcenter) направляли на мовні курси та фінансували навчання на рівні В2 та вище. Тепер вивчення німецької не є пріоритетом і ця задача перекладатиметься на роботодавця. Зустрічі з агентством також стануть частішими: якщо раніше вони були раз на кілька місяців, то тепер раз на 6 тижнів.
Jobcenter був зацікавлений у найвищій кваліфікації клієнта для збільшення шансів на ринку праці, але пріоритетність надаватиметься швидкому працевлаштуванню. Пошук роботи відбуватиметься і під час проходження курсів, а у випадку надходження пропозиції, курси з німецької можна буде перенести на вільний час або завершити.
Читати більше новин в TelegramВідмовитись від працевлаштування просто так теж не можна — вагомою причиною буде лише стан здоровʼя. У жовтні стало відомо, що за відмову від співбесіди можуть штрафувати — забрати частину виплат по програмі Bürgergeld.
«Ми розуміємо, що мовні знання важливі. Але вони не повинні бути досконалими. Понад 100 000 біженців з України закінчили мовні курси, а ще приблизно 100 000 завершать навчання у 2023 році. В аналогічній ситуації ще 200 000 біженців з інших країн. Мовний бар’єр знижується — настав час йти працювати», — заявляв міністр праці ФРН Губертус Гайль.
Робота в Німеччині для українців: як шукати
Є кілька інструментів, які допоможуть знайти роботу у країні. Перш за все, варто звернутися в Агентство з працевлаштування в вашому регіоні (Jobbörse) — це аналог української біржі праці. Там повинні проконсультувати й запропонувати вакансії за наявності.
Також можна самостійно шукати пропозиції через сайт біржі або спеціалізовані сайти, наприклад:
- Uatalents;
- Jobboerse.de;
- Workeer;
- Hoteljobs.help;
- Job Aid Ukraine;
- Fachkräfteportal;
- Unternehmer-Patenschaften;
- Indeed;
- Jobs for Refugees;
- Bund Service Online;
- платформи Linkedin та Xing.
Важливо! Аби законно влаштовуватися на роботу, у посвідченні про захист (Fiktionsbescheinigung) повинна стояти позначка Erwerbstätigkeit erlaubt. Її зазвичай автоматично проставляють при видачі документа. Якщо цього не зробили, зверніться до будь-якого відділу Управління у справах іноземців (BAMF).
Раніше Заборона розповідала про зміни в умовах для українських біженців у Норвегії. Наприклад, реєстрація обовʼязково відбуватиметься в Національному центрі реєстрації в Råde, а їздити в Україну можна буде тільки з поважної причини.
Читати більше новин в Telegram